9.2
Oy ortalaması:
9.2/10 - 22 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Günümüzün Los Angeles'ı...
Pahalı kıyafetler giyen ve son model bir Jaguar kullanan Leonard SHELBY (Guy Pearce), ucuz motellerde bol paralı bir yaşam sürmektedir. Başarılı bir iş adamı gibi görünmesine karşın, yaşamının tek bir amacı vardır: Karısını öldüren adamı bulup cezalandırmak...
Polisin şüphelerini ciddiye almaması üzerine Leonard, yaşamını tüketen kendi adalet arayışı içine girmiştir. Diğer taraftan çok büyük bir problemi daha vardır: Çok ender rastlanan ve tedavisi olmayan hafıza kaybı... Karısının ölümünden önceki olayları detaylarıyla hatırlayabilmesine karşın on beş dakika önce nereye gittiğini, kiminle konuştuğunu hatırlayamamaktadır. Yaşamını dövmeler, fotoğraflar notlar ve şemalar üzerine yeniden kuran Leonard, ancak bu sayede yaşadıklarını hatırlamakta ve tek amacına doğru ilerleyebilmektedir.

Yorumlar (6)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @Zeron

  insan en iyi kendini kandırırmış.

  0 0
 2. @watcher

  İzlerken her an olay örgüsünü kafanızda oluşturmaya çalıştığınız yorucu bir film.

  0 0
 3. @hberkayk

  Bulmaca gibi film kategorisinde ilk 3 te olacağı garanti olan film. Filmi film esnasında anlayabilmek için IQ 130 civarlarında olmalı ve aşırı dikkatli olmalısınız. Gördüğünüz hiçbir detay boşuna değil.
  Eleştirim ise şu, film her ne kadar zeka örneği olsa da son kısımları(kronolojide) daha farklı bağlanabilirdi. Devamı spoiler.

  Spoiler içeren alan!
  sammy’nin eşini öldürdükten sonra(istemeden) hastanede bekleme sahnesi var. orda doğru yerde durduğunuzda (sonlara doğru bizim leonardı görüyorsunuz yani aslında sadece o sahneyi yakalasanız ki çok zor değil. tüm film kopuyor… sevgiler.
  0 0
 4. @Mrright

  Bu filmi şimdiye kadar izlememek büyük bir kayıp. Mükemmel senaryo kurgu.

  0 0
 5. @Alponyms

  Mükemmel kurgu, kaliteli sahneler. Kesinlikle izlenmeye değer

  0 0
 6. @bilek5544

  çok güzel film,güzel kurgu

  0 0