8.1
Oy ortalaması:
8.1/10 - 21 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Film, sakin ve sıradan bir hayat süren bir çift çevresinde gelişiyor. Bu herkesin yan komşusu olabilecek olan sıradan çiftin hayatı evlerine gelen istenmeyen misafirden sonra altüst olur. Çiftin ilişkisini sınayacak olan bu misafir evin tüm huzurunu bozacaktır... Misafirin eşinin de aralarına katılmasıyla birlikte işler beklenmeyen bir yön alacak ve gizlenen amaçların ne olduğu sorgulanmaya başlanacaktır... Darren Aronofsky'nin yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı filmin başrollerinde Jennifer Lawrence ve Javier Bardem yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Filmler

Yorumlar (24)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  

 1. @yobas

  Çok ağır bir filmdir. Filmleri boş zamanda kafa dağıtmak yerine yönetmenden ve senaryodan bir şeyler kazanmak için izleyen ve işe sanatsal açıdan bakan seyircilere şiddetle tavsiye ederim. İzleyip anlayanların kesinlikle ufku genişleyecektir. İleride kült filmler arasına gireceğini tahmin ediyorum.

  Spoiler içeren alan!
  Yönetmen “Yaratılış” ve “İnsanlık” tarihini çok sıra dışı ve bir o kadar da güzel tasvir ediyor. Her bir karakter yaratılış ve insanlık fıtratında önemli hususları simgelemekte. Sadece Hristiyanlık çerçevesinde geçmeyen film, kutsal dinlerin ortak olaylarına ve ana temasına parmak basmış. Geçen repliklerde; tanrının merhametini ve buna rağmen insanlığın büyüyüp devam eden açgözlülüğü sıkça görülmekte. Tanrıya veyahut dine eleştiriden çok insanlığın açgözlülüğü, doyumsuzluğu, kibri ve işine geldiği gibi davranması hususunda eleştiriye ağırlık veriliyor. İnsanların çoğu şeyi çok yanlış anladığı sürekli olarak vurgulanmıştır.
  0 0
 2. @belmaozel

  izlenmesi zor film.Genelde metefor severim ama bu filmden nefret ettim

  0 0
 3. @karaca

  ssssssssaaaaax Güzel açıklamışsın en son ana kadar hiç bir şey belli değil zor izledim valla 😀 ne olacak diye beklemekten daraldım ama sonunda bazı şeyler yerine oturuyor. Boş vaktiniz varsa düşündüren filmleri seviyorsanız izleyin yoksa sadece jennifer var diye izlerseniz kapatmamak için kendinizi zor tutarsınız.

  0 0
 4. @metindgunay

  tek kelime ile muazzam bir film.

  0 0
 5. Hakan

  @ssssssssaaaaax bayılıyorum senin cinsine.. İnsanlara hakaret etmeden bir filme yorum bile yapamıyorsunuz 😉 Google’dan araştırıp, dünyanın en basit, komik ve saçmalık derecesindeki rezil metaforunu, harika senaryo zannederek basit varlığını internette önemli gibi göstermeye çalışarak anca kendini kandırıyorsun.

  Spoiler içeren alan!

  Sana göre bu kadar iyi ve kaliteli olarak incili anlatan filmde;

  – Şeytan da seyirci herhalde ama Hz. Adem’i elma için de kışkırtmadık ki :/ Çok ufak bir konu ya atlandı herhalde.
  – Zaten güya Tanrı da Hz. Adem’i, Havva’yı ve çocuklarını yarattığını bilmiyor-tanımıyor. Hatta her kutsal kitapta yazan insanın topraktan yaratıldığı ama gelgelelim toprak ana bile tanımıyor.
  – Üstüne bir de 911’i arıyor 🙂 Orada konuşup cevap veren de green peace sanırım.

  Sonuçta bakarsan ne yarattığını bilmeyen, hayranlarına pardon tüm insanlığa ihtiyacı olan, toprak anayı skp çocuk yapan, o çocuğunun da insanlar pardon hayranlar tarafından katledilmesine, karısının her türlü taciz ve şiddete maruz kalmasına göz yumup, insanların evini yakıp yıkmasına – cennetinin kapılarına dayanmasına müsade eden, sonunda yakma işlemini bile toprak ananın yapıp tanrının da birşeyi beceremediğini söyleyip tekrar ve tekrar en baştan başlamasını ama bunun için de sevgiye ihtiyacı olması tam senin gibilerin beynini yakacağı bir senaryo. Bebeğin neresini yedin sen?

  0 0
  • @karaca
   Spoiler içeren alan!
   incil nerden çıktı hacı 😀 sırf yaratılış var diye incille ilişkilendirilemez . hakaret konusunda hem fikirim seninle anlamayan illa ki olacaktır. Ama kutsal kitaplar da anlatılanla şuan yaptıklarımız la uyuşan bir film değil mi. Olanı olduğu gibi anlatmış bence herkese sallamış filmde insana tanrıya hem bir özeleştiri hem de bir serzeniş var beğendim güzel.
   0 0
 6. @filmci

  İzlemesi de tavsiye etmesi de zor bir film.Zira izlerken yoruluyorsunuz.Darren Aronofsky filmleri biraz böyledir.Yorar.Bu filmde her olay ve karakter daha derin bir şeyin temsili.(yorumlarda bir arkadaş hepsini yazmış spoiler içeren kısımda)Hal böyle olunca film boyunca ne olduğuna anlam veremediğiniz olaylar silsilesini izliyorsunuz.Filmin sonlarına doğru bazı şeyler netleşiyor ama yinede anlamayabilirsiniz.Ben izlemeden önce neyin neyi temsil ettiğini okumuş olarak başına oturdum ve bunları okumasaydım anlayabileceğmden emin değilim açıkçası.Anlam boyutunu bırakırsak filmin ikinci yarısındaki o karmaşa çok iyi çekilmiş.İzlerken daralıyorsunuz.Bitsin artık şu karmaşa diyorsunuz.Onun dışında javier bardemin oyunculuğunu pek yansıtamadığını söylemem gerek.Biraz tutukluk vardı kendisinde.Jennifer Lawrence ise çok iyi oynamış.
  Sonuç olarak sıkı bir sinema severseniz izleyin derim.Onun dışında bugün ne izleyeyim diye rastgele bir arayıştaysanız tavsiye etmem.

  0 0
 7. ssssssssaaaaax

  Anlamayıp da filme “rezalet, izlediğim en saçma film” gibisinden salakça yorumlar yapan geri zekalılar için açıklayayım. Anlamayanlar filmi izledikten sonra aşağıdaki spoiler’a baksın.

  Spoiler içeren alan!
  Javier Bardem: Tanrı
  Jennifer Lawrance: Toprak Ana
  Ev: Dünya
  Ed Harris: Adem
  Michael Pfeiffer: Havva
  Oğullar: Habil ile Kabil
  Kırılan elmas: Yasak elma
  Adamın odası: Cennet
  Kazan dairesi: Cehennem
  Yazılan eser: Kutsal kitap
  Hayranlar: Tanrıya inanlar
  Evin içinde olup bitenlerse (savaşlar, kıtlık) dünya tarihi.
  İnsanların eve zarar vermesi de dünyaya bugün nasıl zarar verdiğimizi gösteriyor. Jennifer Lawrance’a yapılan kötülüklerse tabiat anaya nasıl zarar verdiğimizi gösteriyor.

  Bu filmi anlamayıp “saçma” diye yorum yapan geri zekalılar gitsin Köpekbalığı İstilası falan izlesin.

  0 0
  • @acelik

   Yaptığın açıklama için çok tşk ederim.

   0 0
  • @karaca
   Spoiler içeren alan!
   jennifere toprak ana değil de tanrıya gelen yaratılış ilhamı diye biliriz aslında daha uygun olur gibi 🙂
   0 0
 8. @pitircik

  ınsanlar artık ne yazacaklarını ne cekeceklerını sasrmıslar…yazık..rezalet..

  0 0
  • @umutistn

   Evet filmlerden zerre anlamadığın bu yorumundan açıkça belli oluyor. Bir filmden zevk almak için anlayarak izlemen gerek. Bu film için bu biraz zor gerçekten ağır bir film. Sen muhtemelen bunu vakit geçirmek için izlemişsin birazcık saksıyı çalıştırsaydın sende zevk alırdın 😉

   0 0
 9. Hakan

  38 yaşındayım. Çok film seyrederim, hiç ayırt etmem, ne varsa izlemediğim açar sonuna kadar izlerim. Şunu çok net söyleyebilirim ki kendi bağırsağıyla adam boğandan tut su damlasında insan öldüren köpekbalığı hayaletine kadar açık ara seyrettiğim en saçma film buydu. Film bile demek ayıp aslında..

  0 0
 10. @segpinus

  ADMİN SEN NASIL Bİ KRALSIN

  0 0