9.3
Oy ortalaması:
9.3/10 - 4 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Lynn, sınavlarda arkadaşlarına kopya vererek para kazanan zeki bir lise öğrencisidir. Bir gün karşısına Sidney, Avustralya'ya gitmesini gerektiren yeni bir sınav çıkar. Milyonlarca bahtlık görevini gerçekleştirmek için Lynn ve sınıf arkadaşları uluslararası üniversite giriş sınavını tamamlamalı ve Tayland'daki arkadaşlarına ülkelerinde yapılacak olan aynı sınavın saatinden önce cevapları ulaştırmaları gerekmektedir. Film Tayland'daki sınıflar arası eşitsizliği ve bozuk eğitim sistemini ağır bir şekilde eleştiriyor.

Yorumlar (8)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @team_z
  Spoiler içeren alan!
  ulan belkide Lynn Bank’a aşık olduğunu söyleyecekti
  Spoiler içeren alan!
  güzel taktikler var misal : müzikle cevapları harmanlaması,cevaplarla yeni müzik yapması

  bu arada parmak haraketleriyle cevap şıkları harika fikir 😀 kesinlikle üzerinde oynama yaparak kullanıcağım 😀

  0 0
 2. @eyjafjallajokull

  İyi bir filmdi ama 9 değil de daha çok 8lik bir şeydi bence.

  Spoiler içeren alan!
  Bank denilen öğrencini son anda öyle bir karaktere bürünmesi beni üzdü ve sinirlendirdi. Bir insan bu kadar paragöz olmamalı, bence.
  1 0
 3. mehmet

  İzlenmesi gereken güzel filmlerden

  0 0
 4. @d21k

  efsane film…

  0 0
 5. @Tomato

  Ne çok iyi ne de çok kötü. Kendimce kötünün iyisi diyebilirim. Senaryonun çoğu yerinde bariz belli çok fazla hata var. Açıkçası ben harcadığım vakit için pişmanım. Takıldığım noktalar, ayrıntılar küçük olabilir fakat bu tarz ”Suç” filmlerinde yapılmaması gereken hatalar diye düşünüyorum. Özellikle de IMDB den 8.0 almış bir film olduğunu düşünürsek. Takıldığım noktaların bazılarını spoiler da belirttim.

  Spoiler içeren alan!
  Örn: Tong’un kopya çekme tekniğini alakasız bir şekilde Bank’a ağzından kaçırması, sınavlardaki konuşmalar/bakışmalar/hareketler. Özellilkle girdikleri STIC sırasında fısıldayarak şıkları okumalar ı(o kadar sessiz ve ciddi bir ortamda elbet bir uyarı gelir diye düşünüyorum), Lynn’in kalemi kesinlikle farkedilecek kadar uzun süre ve görülebilecek şekilde ağzına sokması, tuvalette Bank’ın ve Lynn’in en azından geçiştirmek amaçlı bile olsa hiçbir şey söylememesi. Bank yakalandığı sırada, Lynn’in dikilip Bank’ı izlemesi. Telefonların kesinlikle sessizde kullanılmaması. Lynn in babasının matbaaya geldiği sırada sürekli mesaj gelen ve aslında çok kolay bir hareketle alınabilecek telefonun kesinlikle ortada bırakılıp gereksiz bir aksiyon yaratılmaya çalışılması. Lynn’in telefonu başka bir kadının çantasına attığının çok hissedilebilir/görülebilir olması( yani en azından kadın biblo gibi durmayabilirdi biraz tepki yerinde olurdu). Gibi ayrıntılar. Eksiği var fazlası yok. Dediğim gibi küçük şeyler fakat bir o kadarda önemli bence.
  0 -1
 6. Simay

  Taylandlilar da kore ve japon sinemasina rakip olmaya basladi. Guzel isler cikariyorlar.

  Spoiler içeren alan!
  Bank sonunda keşke öyle bir karaktere bürünmeseydi beraber itiraf etselerdi herşeyi.
  0 0
 7. Abdülrezzak

  Güzel Film seyredilir. Okul günlerimi hatırladım.

  0 0
 8. YahyArslan

  Efsane FLım Olmus Adamlar Yapmıs Kesınlıkle Izleyın.

  0 0