6.6
Oy ortalaması:
6.6/10 - 5 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Yıllardan 1847’dir ve iki senedir süren Büyük Kıtlık, İrlanda’yı kırıp geçirmiştir. Ülke dışında İngiliz ordusu için savaşan Feeney adında İrlandalı bir asker evine dönmek ve ailesine kavuşmak için kışlasını terk eder. Feeney askerde korkunç olaylara tanık olmuştur ama hiçbir şey onu, insanlarına gaddarca davranan kıtlığın yarattığı yıkıma hazırlayamaz. Ülkede artık kanun ve düzen kalmamıştr. Feeney, yokluğunda annesinin açlıktan öldüğünü ve İngilizlerin kardeşini asarak infaz ettiğini öğrenir. Artık kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan asker, ailesinin intikamını almak için tehlikeli bir yola baş koyar.

Yorumlar (5)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  
 1. ORHAN

  Film ,açlık ve kıtlık yıllarına uzaktan değinip, daha çok sıradan bir intikam filmi doğrultusunda akıyor. Dolayısıyle beklenen o günlerin vuruculuğu -bir iki görüntü dışında- pek hissedilmiyor. Sonuç olarak filin adını düşünmeden bir intikam filmi örneği olarak izlenebilir. -eski dost düşman olmaz-a da vurgu var.

  0 0
 2. Erol

  Güzel film. Teşekkürler.

  0 0
 3. @Matakosman

  Değişik bir filim sıkılmadan izleniyor

  0 0
 4. ömer

  Film İrlandada nufusun büyük bir kısmını öldüren yiyecek kıtlığı ve İngiliz yönetiminin acımasızlığını işliyor.Çok akıcı değil ama kötüde değil.Günümüzde Amerikadaki İrlandalıların varlığına
  da ışık tutuyor film.

  0 0
 5. @aoao

  ağır bir senaryo.. sosyal içerikli hikayeleri sevenlere…

  0 0