7.6
Oy ortalaması:
7.6/10 - 44 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Blade Runner 2049 : Bıçak Sırtı filminde, 1982 yılında gösterime giren ”Bıçak Sırtı”nın macerası 34 yıl sonra kaldığı yerden devam ediyor. İlk filmin olaylarından otuz yıl sonra, Los Angeles Polis Teşkilatı’nın yeni bir Blade Runner’ı olan Memur K, toplumdan geriye kalanı kaosa sürükleme potansiyeline sahip, uzun zamandır üstü örtülü bir sırrı açığa çıkartır. K’in keşfi onu, Los Angeles Polis Teşkilatı’nın otuz yıldır kayıp olan eski bir Blade Runner’ını bulma görevine iter… Film, yine Philip K. Dick’in romanından Hampton Fancher ve Michael Green ikilisi tarafından senaryolaştırıldı. Yönetmen koltuğuna Denis Villeneuve otururken oyuncu kadrosu Ryan Gosling, Harrison Ford, Jared Leto, Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James ve Dave Bautista gibi isimlerden oluşturulmuş.

Yorumlar (18)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  

 1. @neselihakan

  yüksek beklentiler içine girmeden çok fazla boş zamanınız varsa izleyebilirsiniz. zamanınız degerliyse 6 puanlık bir film.

 2. What?

  Gereksiz gerilim müzikleri, (DANN diye bir ses çıkıyor “şimdi boku yedik bir şey olacak” diyorsun hiçbir şey olmuyor.)
  2 buçuk saatinizi boşa harcarsınız. Beklentiniz yüksek olmasın. İğrenç.

 3. @destan

  film çok sıkıcı idi ilki fena değildi bu baya sıkıcı idi birde bu CAPTCHA olayından nasıl kurtulurum acaba???

 4. ahmet

  Sanıırım benim beklentim cok yüksekti ve bu yüzden bekledigimi bulamadım bazı faktörlerin hatrına 7/10

 5. Murat

  Eh iste bekledigim kadar cikmadi,
  film çok uzun olmuş Türk dizileri gibi gereksiz uzatmışlar. heyecanı az, aksiyonu az, Gosling çok pasif kalmış duyguyu geçirememiş, Harison Ford her zamanki gibi duygusuz düz oyunculuğu devam etmiş.
  Filmin en güzel yani Ana de Armas

 6. mulhi

  İnsanlığın geleceği için ciddi sorular yarattı. Çok iyiydi.

 7. @Stark

  Oyunculuklar, kurgu, ortam hepsi mükemmeldi kesinlikle izlenmeli. İlk filmin devamı olarak çekilmesine rağmen, devam filmlerindeki hüsranı yaşatmadı. 2,5 saat nasıl geçti anlamadım. Jared Leto her zamanki gibi muhteşemdi.

 8. @Ladynova

  Dram, gerilim ve bilim kurgu.Hepsinin hakkını vermişler.Fazlasıyla tatmin oldum.

 9. @filmci

  Filmi çok beğendim kesinlikle izlenilmeli.Müzikler sahneleler ile çok iyi uyum sağlamış.Tüyleri ürperten,çok iyi tasarlanmış sahneler ve atmosferler var.Büyük bir yönetmenlik başarısı var.Devam filmleri genelde iyi olmaz ama bu film ilk filmi bile yer yer aşmış.Denis villeneuve Favori yönetmnlerim arasına girdi.

 10. @serdinbaran

  titanyum ne zaman güncellenir ve gold ne zaman eklenir?