7.6
Oy ortalaması:
7.6/10 - 61 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Blade Runner 2049 : Bıçak Sırtı filminde, 1982 yılında gösterime giren ”Bıçak Sırtı”nın macerası 34 yıl sonra kaldığı yerden devam ediyor. İlk filmin olaylarından otuz yıl sonra, Los Angeles Polis Teşkilatı’nın yeni bir Blade Runner’ı olan Memur K, toplumdan geriye kalanı kaosa sürükleme potansiyeline sahip, uzun zamandır üstü örtülü bir sırrı açığa çıkartır. K’in keşfi onu, Los Angeles Polis Teşkilatı’nın otuz yıldır kayıp olan eski bir Blade Runner’ını bulma görevine iter… Film, yine Philip K. Dick’in romanından Hampton Fancher ve Michael Green ikilisi tarafından senaryolaştırıldı. Yönetmen koltuğuna Denis Villeneuve otururken oyuncu kadrosu Ryan Gosling, Harrison Ford, Jared Leto, Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James ve Dave Bautista gibi isimlerden oluşturulmuş.

Yorumlar (22)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. kardelen

  birinci filmini izlemeden izleyip sıkılanlar olmuş. bu kült bir eserin devamı. şarkılarından oyuncu seçimine kadar harika olmuş.uzunluk bakımından süre göz korkutucu fakat film içine hapsediyor sizi. ımbd puanını gercekten hakediyor.

  0 0
 2. @robert downey

  süresi çok uzun olup çok sıktı

  0 0
 3. @ailana

  her ne kadar Jared ve Ryan’ı sevsem de diyalog olmayan kısımları atlayarak izledim ama kötü bi film değil sadece süresi biraz fazla uzun.

  0 0
 4. @TrMert_26

  İlk yarısı gerçekten sıkıcıydı ama 2.yarı bambaşka bir film 10/8 ilk yarıdan dolayı ama sonu gerçekten üzücü

  0 0
 5. ERO

  Efsane patates film. 5 kere uyuyup uyandım yine bitiremedim

  0 0
 6. @ironiKarga

  filmin tek sorunu kötü bir tanıtım afişiyle vizyonda olması .. 8,4’ün üzerini hak ediyor bence ..

  0 0
 7. @fisherbalikci

  80 yılındaki ilk filmini izlemeden bu filmi izlerseniz pek bi şey ifade etmez ama rahatlıkla söyleyebilirim ki bu yıl dunkirk filmi ile beraber çekilmiş en iyi 2 3 filmden birisidir.

  0 0
 8. @pasaeli

  korkunç bir film 8.4 nedir Allah aşkına kostüm ve zaman atmosferi açısından düşünürsek birkaç puan alır ama konu bütünlüğü hikaye açısından hayal kırıklığı

  0 0
 9. @askeritepe

  yıl olmuş 2049 ama yüzbaşının odasında 3 tane ufo soba var. nedense takıldım.

  0 0
  • @ailana

   ona ben de takıldım, her gördüğümde gülesim geliyordu 🙂

   0 0
 10. @Ottoman

  (gold da ses önceden geliyor.) [Diğer Filmlerden farklı.] Film çok iyi, çok emek harcanmış belli kesinlikle seyretmeye değer film uzun sürdüğü için en müsait zamanınızda sakin kafada seyredin. sıkılmazsınız. (Puanım 8.3)

  0 0