8.2
Oy ortalaması:
8.2/10 - 22 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Hayal edilebilecek en büyük dehşeti düşünün. Canavar gibi bir uzaylı mı? Ölümcül bir salgın hastalık mı? Ya da, yönetmen Stanley Kubrick'in bu başyapıtında olduğu gibi, sizi sevmesini ve korumasını beklediğiniz birisi ailenizin bir üyesi tarafından öldürülmek mi? Kubrick, bir Stephen King romanından uyarladığı senaryoda, güçlü oyunculuk, tehlikeli bir ortam ve olayları rüya gibi izleyen kamera tekniklerini bir araya getirmiş. Jack Nicholson bu filmde, sezon dışı zamanda bakıcılığını yapacağı zarif ve ıssız Overloook Oteli'ne eşi (Shelley Duval) ve oğlu (Danny Lloyd) ile gelen Jack Torrance rolünde. Torrance daha önce hiç orada bulunmamıştır - ya da bulunmuşmudur? Cevap, zaman kavramını çarpıtan delilik ve cinayetlerdedir.

Yorumlar (4)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @PulseNeon

  1980 Yılında Stephen King’in Medyum romanından uyarlanan bu film gerek gerilim gerek ilerleyiş olsun “Hangi ara geçti lan bu 2,30 saat” dedirten gerilim türündeki filmdir. Şiddetle tavsiyemdir
  Ayrıca kültlerin de kültüdür.

  0 0
 2. @sarikaya.han

  Hep ertelediğim bu filmi sonunda izledim. 80’lerin ikonik filmlerinden. Harika performanslar ve harika sinematografi. Kaçırmayın derim, izleyin.

  0 0
 3. @lovefool300

  Uzun zamandır ertelediğim bu filmi sonunda izledim. Baştan sona büyük gerilimi izleyiciye gerçekten iyi veriyor. Efsane yazar, efsane yönetmen ve efsane oyunculuk.

  0 0
 4. @mjkt
  Spoiler içeren alan!
  bir kitap ancak bu kadar kötü yorumlanabilirdi. sanki sen beceremedin böyle yazsaydın demiş. kitabı kitap yapan ayrıntıların hiç biri yok sonu bile değiştirilmiş. tam bir hayal kırıklığı. kitabı okuyup izlemek isteyenler izlememeli. yazar nasıl izin vermiş böyle bir senaryoya aklım almadı gerçekten.
  0 0