9.4
Oy ortalaması:
9.4/10 - 16 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

BERLİN NİSAN 1945... Bir ulus, yıkılışını bekliyor... Başkent sokaklarında hala öfke ve şiddetle umutsuzca çarpışan insanlar var...
Hitler ve yakın arkadaşları kendilerini sığınaklarda güvene almışlardır. Aralarında Führer'in özel sekreteri Traudl Junge de vardır. Berlin artık düşmüş bir kaledir fakat Hitler, şehirden çıkmayı ve teslim olmayı kabul etmemektedir. Halkının son fertleri dışarıda yok edilirken o, son yolculuğuna hazırlanmaktadır. Birlikte intihar etmeden birkaç saat önce Eva Braun ile evlenirler. Cesetleri düşman eline geçmemesi için yakılır. Führer'in peşinden yıllarca sadık bir şekilde gitmiş bir çok insanın durumu da farklı değildir. Berlin düşerken herkesin ölümle yaşam arasında seçim yapma saati giderek yaklaşmaktadır.
Hitler ve yakın çevresinin son günlerini onun son özel sekreteri Traudl JUNGE'nin gözlerinden anlatan film, 2.Dünya Savaşı'ndan beri gizli kalmış bir döneme ışık tutan, tarihi belge niteliğinde müthiş bir dram.

Yorumlar (5)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. FATİ

  ULAAAA. BU HİTLER HORTLAMİİİŞŞ

  0 0
 2. @anadoluturku

  Bana güzel geldi fazla sıkılmadan izledim

  0 0
 3. Güntuğ Başbuğ

  Muazzam bir film ancak [Neden Rusların gözüne bakmayın diyor enderman mı bu?[/spoiler]Kesinlkle izleyin.

  0 0
 4. @Corgus

  Üye olmadan önce izmeiştim, vurguları çok yerinde, açık ve net bir film. 2. Dünya Savaşıyla ilgili iseniz mutlaka izlemeniz gereken filmlerden.

  0 0
 5. @iffetarkan

  Bu filmin 3 ayrı versiyonunu da seyrettim.Hitleri İlkinde Alec Guiness,sonrakinde Anthony Hopkins,ve bu filmde de Bruno Ganz canlandırıyor ki bana göre en iyi canlandıran oyuncu da Bruno Ganz olmuş. film gerçekten diğer 2.sinden çok daha başarılı.bu tip filmlere merakınız varsa mutlaka ama mutlaka seyretmenizi tavsiye ederim.Tartışmasız 10 üzerinden 10 ..

  0 0