7.0
Oy ortalaması:
7.0/10 - 6 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Garip ve ölümcül bir sis Paris’i etkisi altına alır. Ne yapacaklarını bilmeyen, hayatta kalmaya çalışan insanlar apartmanların üst katlarına sığınmaya başlarlar. Fakat ne elektrik, ne su ne de yiyecek bir şeyleri vardır. Bir çift kendilerini bu felaketten kurtarmaya, kızlarını korumaya çalışır; fakat zaman ilerledikçe bazı şeyler açığa çıkar. Kendilerine yardım edebilecek kimse yoktur. İnsanlar başlarına gelen bu felaketten gerçekten kurtulmak istiyorlarsa şanslarını sise karışarak denemek zorunda kalacaklardır. Sinemaa.net olarak Dans la brume izle için iyi seyirler dileriz...

Yorumlar (4)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @Pablo-Mandzukic

  Pablo-Mandzukic İncelemesi – Dans la brume

  Standart bir bilim kurgu filmi arıyorsanız güzel bir çözüm olacaktır sizin için.
  Senaryo güzel işlenmişti diyebilirim. Ufak tefek birkaç mantık hatası olsa da, film içerisinde çok fazla gözünüze çarpmayacaktır.
  Film başlangıç olarak Dünya Savaşı Z’yi andırıyor. Ancak daha mantıklı ve realistik bir konusu var. Oyuncuların performansı mükemmel değil ancak kötü de değil. Bunun yanında film içerisinde bazen “hadi ama , oradan gidilmemesi gerektiğini kim bilmez?” tarzı durumlar yaşayabiliyorsunuz. Bunların yanında olayın gerçekleşmesi ve sebebi hakkında çok az bilgi veriliyor. Her şeye rağmen ortalamanın üstünde bir film.

  Puanlama
  Çekim : 7/10
  Oyunculuk : 7/10
  Senaryo : 6/10
  Genel : 6/10

  İyi seyirler efendim…

  0 0
 2. @msk72

  izlenebilir sürükleyici bir film, tavsiye ederim.

  0 0
 3. Icarus MD

  Film konusunda kızın yaşayacağı süreç tahmin edilebilir olmakla birlikte (en azından benim için öyleydi), filmin negatif ütopya kurgusunu beğendim. Bir hekim olarak sağlıkla ilgili teknik hatalarının az olmadığını düşünüyorum (spoiler vermeyelim). Ancak filmde hatalar olsa da en azından ‘böyle bir durumda sen napardın?’ sorusunu sorduruyor. Şahsen zaten pimpirikli ve aslında depremle ilgili profesyonel eğitimi olan biri olarak evde deprem çantası ve içerisinde 12 ayda bir yenilenen mini oksijen tüpü, erzaklar, ilaçlar vs. bulunduruyorum. Hatta biri erişkin biri çocuk gaz maskem de var. Bu film de kapak olmuş oldu. Nolur nolmaz diye. Bu arada sayın yöneticinin izni olursa uyarımı yenilemiş olayım: OLASI BİR DEPREM İÇİN DEPREM ÇANTANIZI EVDE SABİT BİR KÖŞEDE HAZIR BULUNDURUN. AİLENİZDE UFAK BİR(KAÇ) TATBİKAT DA YAPIN Kİ ELİNİZ AYAĞINIZ BİRBİRİNE DOLAŞMASIN. GÜVENLİ ALANLARINIZI (HAYAT ÜÇGENİ!) BELİRLEYİN. DEPREM BİTMEDEN SAKIN SAÇMA SAPAN HAREKETLERLE SAĞA SOLA GİTMEYE ÇALIŞMAYIN. YAKINLARINIZA DA ULAŞMAYA ÇALIŞMAYIN. UNUTMAYIN SON KONUMUNUZ YAKINLARINIZIN SİZE EN KOLAY ULAŞABİLECEĞİ KONUMDUR. DEPREM KOLAY KOLAY ÖLDÜRMEZ, İNSAN PLANSIZLIKLARI ÖLDÜRÜR. Filmde bazen ciddi anlamda mesajlar olur? Bu film onun alınarak izlenmesi gereken türden. Yönetmen ve ekibini de herhangi bir afet gibi değerlendirilmesi gereken böyle bir konu üzerinden film yaptıkları için tebrik etmek lazım. Yöneticiye teşekkürler.

  1 0
 4. @oktaycmlk

  film güzeldi ama bu konu üzerine daha yaratıcı bir senaryo yazılabirdi aynı zamanda bazı mantıksızlıklar vardı iyiydi izlenir

  0 0