7.6
Oy ortalaması:
7.6/10 - 31 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

2. Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında Nazi Almanyası'nın net bir üstünlüğü vardır. Mayıs 1940'ta İngiltere, Kanada, Fransa ve Belçika'ya ait müttefik ordularından 400 bin asker, Fransa'nın İngiltere'ye çok yakın Dunkerque (Dunkirk) bölgesinde Alman Ordusu tarafından karadan tamamen kuşatılmıştır. Almanlar bu askerleri hava bombardımanlarıyla yok etmeyi planlarken, İngiliz Başbakanı Churchill'in yönlendirmesiyle askerleri kurtarabilmek için çok tehlikeli ve savaşın gelişimi açısından hayati önemde bir tahliye operasyonu başlatılır. Dunkirk, filmi, 2. Dünya Savaşı'nın seyrini etkileyen olaylardan Dunkirk Tahliyesi'ni karadan, havadan ve denizden farklı bakış açılarıyla izleyiciye aktarıyor.

Yorumlar (16)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  

 1. @m3rt

  Yönetmen koltuğunda ki ismi tebrik etmek lazım. Şahsen gayet güzeldi. Duygu selini çoğu sahnede hissettim. Merak edilen, sorulmak istenen daha çok şey var gibi ama yeterince iyi yansıtmışlar. 8/10

 2. ORHAN

  Tarzına yakın olmasa bile NOLAN , filmde anlatmak istediği kaosu tüm gerçekliği ile bize yansıttığını görüyoruz filmi izlerken. Başından sonuna kadar ilgi ile izlenen-özellikle-acemi oyuncuları kullanarak daha da doğal görüntülerle başarısını pekiştirmiş. Farklı bir bakışla bir tarihi olayı bize yansıtmış . Kesinlikle-sinema sevenler- izlemeli.

 3. @yobas

  Filmin bütün başarısı tamamen yönetmen Christopher Nolan’a ait. Bütün filmi omuzlarına alıp taşıyan yönetmen olmuş. IMDb puanını hak ettiğini düşünüyorum. Prodüksüyon ve oyuncuların işlerini pek iyi yapamadığı apaçık ortada. Sakin filmlerden sıkılmadan sonuna kadar izleyen birisi iseniz izlemenizi tavsiye ederim.

  Spoiler içeren alan!
  Savaş atmosferini pek yansıtamadığını düşünüyorum fakat insanın fıtratında olan hayatta kalma içgüdüsünü dolu dolu yaşattığı kanaatindeyim. Müzikleri ve yönetmenin bakış açısı sayesinde sık sık gerileceğiniz bir film.
 4. Nihat

  Film kötümüydü bence hayır. En çok etkileyen yanı müziklerinin inanılmazlığıydı.Film savaş filmi olmasına rağmen müzikleri sayesinde korku filmi izliyor hissi yarattı.Eksilerine gelince. Üçyüzbin askerin tahliyesini on tane tekneyle anlatmaya çalışmaları ve sahildeki İngiliz askeri figüran sayısının azlığı filmin zayıf yanları.Birde Almanları hiç göstermemeleri uçak sahneleri de dahil enteresandı.Hayatta kalma mücadelesi filmin en iyi işlediği konu.

 5. @iffetarkan

  daha iyi olmasını beklerdim beğenmedim ne yalan söyleyeyim hayal kırıklığına uğradım

 6. @skylord66

  Tom Hardy !

 7. @MasterTurk

  Flim güzel altyazıda 1-2 saniye gecikme var

 8. @Komunation

  Harika

 9. baris

  kaderimt77 soldaki ust kisimda player var link secip izleyebilirsin admin eline saglik

 10. @kaderim77

  fragman seyrediyoruz filim nerede ??