7.5
Oy ortalaması:
7.5/10 - 37 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

2. Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında Nazi Almanyası'nın net bir üstünlüğü vardır. Mayıs 1940'ta İngiltere, Kanada, Fransa ve Belçika'ya ait müttefik ordularından 400 bin asker, Fransa'nın İngiltere'ye çok yakın Dunkerque (Dunkirk) bölgesinde Alman Ordusu tarafından karadan tamamen kuşatılmıştır. Almanlar bu askerleri hava bombardımanlarıyla yok etmeyi planlarken, İngiliz Başbakanı Churchill'in yönlendirmesiyle askerleri kurtarabilmek için çok tehlikeli ve savaşın gelişimi açısından hayati önemde bir tahliye operasyonu başlatılır. Dunkirk, filmi, 2. Dünya Savaşı'nın seyrini etkileyen olaylardan Dunkirk Tahliyesi'ni karadan, havadan ve denizden farklı bakış açılarıyla izleyiciye aktarıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Filmler

Yorumlar (16)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  

 1. nurşi

  baya iyiydi zamanın nsl geçtigini anlamıyorsunuz surekli bir gerilim surekli bir heyecan

  0 0
 2. @Lorne Malvo

  Hikayeler 2.dünya savaşını anlatan filmlerde genelde savaş sahnelerine dayanıyor bu filmde Nolan bize birazcık taddırmış ve gayet güzel yer yer geren iyi şeyler ortaya konmuş ve hikayesi muhteşem bağlanmış iyi yazılmış ve iyi yönetilmiş İngiliz milliyetçiliği görsek de (azıcık) insani dram ve eve dönme isteği herkes her insan da aynı , tebrikler Nolan. 9/10

  0 0
 3. kullawa

  efekler we ingiliz fransızların geberişi güzeldi.

  0 0
 4. @yuemyaz

  daha güzel olabilirdi.Bana bişeyler katmadı ama sıkıcıda değildi.

  0 0
 5. @burakcuruk

  Yaşananın güzel anlatıldığı bir film sahnelerdeki hüzün , çaresizlik gibi duyguların güzel yansıtıldığı fakat fazla aksiyon çatışma vs. şeyler için zayıftır biyografi tadında bir filmdir çerez tadında bol vaktimizin olduğu bir zamanda tarihlede ilgili bir kaç şey öğrenirim dediğimiz zaman izlenecek filmidr .

  0 0
 6. @efexas1

  Çok güzeldi

  0 0
 7. @pasaeli

  film güzeldi ama klasik olmaz. kalıcı bir etkisi yok kesinlikle yönetmen sihri var hepsi bu . seyredilir ama tekrar tekrar seyredilmez.

  0 0
 8. @m3rt

  Yönetmen koltuğunda ki ismi tebrik etmek lazım. Şahsen gayet güzeldi. Duygu selini çoğu sahnede hissettim. Merak edilen, sorulmak istenen daha çok şey var gibi ama yeterince iyi yansıtmışlar. 8/10

  0 0
 9. ORHAN

  Tarzına yakın olmasa bile NOLAN , filmde anlatmak istediği kaosu tüm gerçekliği ile bize yansıttığını görüyoruz filmi izlerken. Başından sonuna kadar ilgi ile izlenen-özellikle-acemi oyuncuları kullanarak daha da doğal görüntülerle başarısını pekiştirmiş. Farklı bir bakışla bir tarihi olayı bize yansıtmış . Kesinlikle-sinema sevenler- izlemeli.

  0 0
 10. @yobas

  Filmin bütün başarısı tamamen yönetmen Christopher Nolan’a ait. Bütün filmi omuzlarına alıp taşıyan yönetmen olmuş. IMDb puanını hak ettiğini düşünüyorum. Prodüksüyon ve oyuncuların işlerini pek iyi yapamadığı apaçık ortada. Sakin filmlerden sıkılmadan sonuna kadar izleyen birisi iseniz izlemenizi tavsiye ederim.

  Spoiler içeren alan!
  Savaş atmosferini pek yansıtamadığını düşünüyorum fakat insanın fıtratında olan hayatta kalma içgüdüsünü dolu dolu yaşattığı kanaatindeyim. Müzikleri ve yönetmenin bakış açısı sayesinde sık sık gerileceğiniz bir film.
  0 0