7.6
Oy ortalaması:
7.6/10 - 49 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

2. Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında Nazi Almanyası'nın net bir üstünlüğü vardır. Mayıs 1940'ta İngiltere, Kanada, Fransa ve Belçika'ya ait müttefik ordularından 400 bin asker, Fransa'nın İngiltere'ye çok yakın Dunkerque (Dunkirk) bölgesinde Alman Ordusu tarafından karadan tamamen kuşatılmıştır. Almanlar bu askerleri hava bombardımanlarıyla yok etmeyi planlarken, İngiliz Başbakanı Churchill'in yönlendirmesiyle askerleri kurtarabilmek için çok tehlikeli ve savaşın gelişimi açısından hayati önemde bir tahliye operasyonu başlatılır. Dunkirk, filmi, 2. Dünya Savaşı'nın seyrini etkileyen olaylardan Dunkirk Tahliyesi'ni karadan, havadan ve denizden farklı bakış açılarıyla izleyiciye aktarıyor.

Yorumlar (21)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @aoao

  sahneler değişik bir konseptle anlatılmış ama güzel seyredilir..

  0 0
 2. @gizolastik

  Alternatifler çalışmıyor :((

  0 0
 3. @Oguzdmgc

  Film güzel aslında. Aksiyon olarak sizi tatmin etmiyor ama dram olarak tatmin ediyor. Böyle bakılınca güzel ama yönetmen koltuğunda kimin oturduğuna bakıldığında birazcık hayal kırıklığı yaşabilirsiniz, çünkü Nolan’dan çok daha iyi bir film çıkabilirdi.

  1 0
 4. @Corgus

  Komutan bütün film boyunca gergin gözlerle denizi seyretti, güzeldi ama.

  0 0
 5. nurşi

  baya iyiydi zamanın nsl geçtigini anlamıyorsunuz surekli bir gerilim surekli bir heyecan

  0 0
 6. @Lorne Malvo

  Hikayeler 2.dünya savaşını anlatan filmlerde genelde savaş sahnelerine dayanıyor bu filmde Nolan bize birazcık taddırmış ve gayet güzel yer yer geren iyi şeyler ortaya konmuş ve hikayesi muhteşem bağlanmış iyi yazılmış ve iyi yönetilmiş İngiliz milliyetçiliği görsek de (azıcık) insani dram ve eve dönme isteği herkes her insan da aynı , tebrikler Nolan. 9/10

  0 0
 7. kullawa

  efekler we ingiliz fransızların geberişi güzeldi.

  0 -1
 8. @yuemyaz

  daha güzel olabilirdi.Bana bişeyler katmadı ama sıkıcıda değildi.

  0 0
 9. @burakcuruk

  Yaşananın güzel anlatıldığı bir film sahnelerdeki hüzün , çaresizlik gibi duyguların güzel yansıtıldığı fakat fazla aksiyon çatışma vs. şeyler için zayıftır biyografi tadında bir filmdir çerez tadında bol vaktimizin olduğu bir zamanda tarihlede ilgili bir kaç şey öğrenirim dediğimiz zaman izlenecek filmidr .

  0 0
 10. @efexas1

  Çok güzeldi

  0 0