8.7
Oy ortalaması:
8.7/10 - 23 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Deneyimli yönetmen Joe Wright'ın yönetmenliğini üstlendiği film, İkinci Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında Winston Churchill'in, Hitler'in ordusuna karşı verdiği mücadeleyi anlatır. Churchill, hayatının belki de en büyük sınavından geçecektir. Hayatında zor ve geri dönüşü olmayan ikilemlerden birini yaşar. Ya Nazi Almanyası ile barışçıl bir antlaşma yolu bulmaya çalışmalıdır ya da milletinin bağımsızlığı ve idealleri için Nazilerin karşısında sımsıkı durmalıdır. Durdurulamaz Nazi güçleri Batı Avrupa'da ilerlerken ve istila tehditi kapıdayken, bir yanda şüpheci bir Kral, bir yanda da kendisi karşıtı planlar yapan partisi varken Churchill bu zor zamanlarda dik durmalı, bir ulusu ayağa kaldırmalı ve dünya tarihinin ilerleyişini değiştirmelidir.

Yorumlar (5)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @aoao

  Dikkate alınması gereken tarihi bir kişilik.. Filim olarakta güzeldi.

  0 0
 2. @PulseNeon

  Oscarlık bir film gerçekten

  0 0
 3. @Corgus

  Çok güzel film

  0 0
 4. @Lorne Malvo

  Film muhteşem bir emek işi ve zaten Gary Oldman’a söylenecek laf yok kusursuzdu film ilk yarısı tempo olarak çok yüksek seyrediyor ve bunu müziklerle perçinliyor ama bu biraz daha aynı şekilde devam edince kendini tekrar etmeye başlamıştı bu sorun da çok geçmeden halledilip aynı coşkuyu vererek devam etti. Renk paleti , kostümler (full takım elbise ) , ışıklar mükemmeldi ara da Churchill in yaptığı espiriler de tam yerinde oldu ve emanet hissetirmedi, bana kaliteli vakit geçirtdiğiniz için teşekkürler…

  0 0
 5. @fisherbalikci

  Sanat departmanından görüntü yönetmenine, setleri kuranından kurguyu düzenleyenine kadar emek kokuyor; teknik ve kalite fışkırıyor ekrandan ve bunu göze parmak bir biçimde seyirciyi yormaya çalışmadan yapıyor, dakika 20 ile 40 arasındaki sahne geçişlerinin, kamera açılarının ve diyalogların kalitesinin haddi hesabı yok, ben boyle kaliteli bi iş izlemeyi hakedicek ne yaptım diye düşünmekten alamadım kendimi film boyunca, uzun zaman sonra kendime verdiğim en iyi ödüldü bu film.

  1 0