9.2
Oy ortalaması:
9.2/10 - 49 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Korku Sizi Tutsak Eder, Umut İse Özgür Bırakır. En İyi Film, En İyi Oyuncu (Morgan Freeman) dahil 7 Dalda Oscar Ödülü Adayı olan bu muhteşem filmde, umut, arkadaşlık ve yüksek korumalı bir hapishaneden kaçışın olağanüstü hikayesini bulacaksınız. Karısını ve sevgilisini öldürmekten iki kez idama mahkum edilen Andy Dufrense (Tim Robbins) 1947 yılında Shawshank hapishanesine gönderilir. Sakinliği ve olaylar karşısındaki dayanma gücü ona kısa sürede saygınlık ve hapishane tamiratçısı Red (Morgan Freeman) ile güçlü bir arkadaşlık kazandırır. Ayrıca bankacılık tecrübeleri sayesinde hesaplardaki açıkları kapatmasıyla gardiyanlar ve cezaevi müdürü arasında popüler biri haline gelir. Andy'nin haksız mahkumiyetindeki bu sabırlı tutumu özgürlüğüne ulaşma ve kaderini değiştirme yolunda en önemli anahtarı olacaktır.

Yorumlar (4)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  

 1. @mhmmd_ali19

  tek kelime EFSANE

 2. @askeritepe

  Kaç defa izlediğimi unuttum. Güzel yapım. Morgan Freeman ve Tim Robbins mükemmel oynamış.

 3. @nil266

  Bu filmi uzun aralıklarla 10. kez falan izliyorum herhalde ve halen ilk izlediğim günkü kadar keyif alıyorum. Bu filmle yine karşılaştırdığınız SİNEMAA.net ve emeği geçen herkese çok çok teşekkürler.

 4. @pasaeli

  Bu film bir sanat eseridir …her ne kadar popülaritesi geyik dozajında olsa bile bu sizde ön yargı oluşturup sakın izlemekten geri koymasın. sinema severlerin kesinlikle seyretme zorunluluğu olan bir film ..