9.4
Oy ortalaması:
9.4/10 - 82 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Tom Hanks’e ikinci Oscar ödülünü getiren filme adını veren Forrest Gump’a göre, hayatın bir kutu çikolatadan farkı yok.
Forrest Gump, IQ’sü düşük, basit bir adamdır, ama iyi niyetlidir. Annesi ona hayat dersleri verir (“Hayat bir kutu çikolataya benzer”), sonra da kaderine terk eder. Forrest Vietnam’a gitmek için orduya katılır, Dan ve Bubba ile arkadaş olur, madalya kazanır. Ondan beklenmeyen pek çok şey yapar, hatta Başkan’la birkaç kez karşılaşır. Ama ne yapsa, çocukluk arkadaşı ve tek aşkı Jenny’yi unutamaz. 13 dalda Oscar adayı olan Forrest Gump altı dalda ödülü aldı: Film, yönetmen Robert Zemeckis ve aktör Tom Hanks de bunlar arasında. Winston Groom’un 1986’da çıkan kitabı, ancak filmden sonra bir çoksatan oldu. Meşhur koşma sahnesine ise gerçek bir olay esin kaynağı oldu. 1982’de 16 yaşındaki Louis Michael Figueroa, Amerikan Kanser derneği yararına New Jersey’den San Francisco’ya kadar koşmuştu.

Yorumlar (6)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @jar0

  inanilmaz güzel bir film

  0 0
 2. @Xsabi

  Geç izledim ama iyi ki de izledim dediğim filmlerden birisi oldu .

  1 0
 3. @siyahmakmek

  Unutmayacağım.

  1 0
 4. @umutistn

  karides ızgara, karides kavurma, karides sote, karides haşlama, karides kebabı, creole usulü karides, bamyalı karides, karides tava, kızartma karides, ananaslı karides, limonlu karides, hindistan cevizli karides, Biberli karides, karides çorbası, karides yahnisi, karides salatası, patatesli karides, karides burger, karidesli sandviç, … .. hepsi bu……

  0 0
 5. @iremdrkl

  asla unutamayacağım filmlerden biri. <3 muhteşemdi.

  1 0
 6. @kafkavari

  Forrest Gump izlemeyen, film izledim demesin. İzleyenlere büyükbir sinema deneyimi ve kültürü katacak, harkülade kurguya sahip.
  Büyük üstad Tom Hanks döktürmüş…

  1 0