8.5
Oy ortalaması:
8.5/10 - 11 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Film bir kadının geçmişinde gizlenmiş halde yer alan karanlık noktalarını bir bir açığa çıkarması ile kendisini ölüme doğru sürüklerken peşine bir erkeği katması ile ilginçleşen sahneleri izleyeceğiz. Bir sanat galerisine sahip olan eski kocasının romanında yer alan gizemli tehditler ve sembolik işaretleri bir intikam masalına benzetme yorumu şiddetli bir gerilim tutuşmasına sebebiyet olacaktır.

Yorumlar (5)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. Emrullah
  Spoiler içeren alan!
  FİLMİ ANLAMAYANLAR OKUSUN !!! Merhaba arkadaşlar bu yazdıklarımı film bittikten sonra okuyunuz. Kitap üzerinden ilerleyen bir film olduğu için düşündüren bir yapıt. Şimdi ilk olarak kitapta aile upuzun karanlık bir yolda ilerliyorlar bu uzun yol Edward ile Susan arasındaki mutsuz ilişkiyi simgeliyor. Mavi gözlü tecavüzcü adam ise Susan’ı simgeliyor. Ne alaka diyeceksiniz fakat gerçek hayatta Susan Edward’dan hem boşanıyor hem de onun çocuğunu aldırıyor yani Edward hem karısını kaybediyor hem de çocuğunu tıpkı kitaptaki gibi… Susan, Edward’dan trafik ışıklarının olduğu yerde ayrılıyor ve Edward’ın yüzüne kırmızı trafik ışığı yansıyor, Edward’ın o hissettiği duyguyu kitapta anne ve kız kırmızı koltukta ölü yatarken Susan’a hissettiriyor, dedektif ise Edward’ın Susan’a duyduğu nefreti simgeliyor. Tecavüzcü adamı öldürdüğü zaman filmin sonuna kadar görünmüyor. Filmdeki kitap ise Susan için yazılmış bir kitaptır. Başındaki ‘for Susan’ dan anlaşılabileceği gibi yani Susan için yaratılmış bir evrendir. Artık en son Edward kendini öldürerek Susanın evreninden sonsuza dek ayrılıyor. Bu Susan’ı kötü hissettiriyor ve Edward ile birlikte zaman geçirmek istiyor fakat bu yukarda yazılanların hiç birini anlamıyor. Filmin artık son saniyelerinde her şeyi anlayıp kahroluyor…
  0 0
 2. @aynenziii

  muhteşem bir film. izledikten sonra beynini kullanmayı red edenler filmi beğenmeyecektir

  0 0
 3. @Leonardo

  Çok derin anlamlar metaforlar içeriyor renkler mekan seçimleri kostümler çok yerinde

  1 0
 4. @Sakkus

  Sitrese girdim izlerken

  0 0
 5. @m3rt

  Epey ilgi çekici konuya sahip. Tavsiyemdir. Derinliğinden dolayı sıkılmazsanız izlemesi keyifli. Birde kurgusundan dolayı izlerken çok öfkeleniyorsunuz, bana göre güzel bir özellikti bu. Hele de son sahnede ki derinlik dumur etti diyebilirim.

  0 0