8.1
Oy ortalaması:
8.1/10 - 10 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Çok sevdiği güzel bir eşi olan ve hayatını sıradan bir işçi olarak kazanan Douglas Quaid, gündelik yaşamından çok sıkılmıştır. Hayatında yaşayabileceği en güzel anların, bir süper ajanın anılarında saklı olduğuna inanır. Ama başvurduğu Rekall şirketinde ortaya çıkan bir prosedür hatasından dolayı belleğine, aranan bir ajanın hafızası yüklenir ve Douglas kendisini hiç ummadığı tehlikeli bir maceranın ortasında bulur. Peşinde, Cohaagen liderliğini yaptığı bir grup polis vardır. Mecburen bir isyancı ile iş birliği yapar ve yer altındaki karşı direnişin liderine ulaşarak Cohaagen’ı engellemek ister. Yaşadığı gerçekle, zihnindeki hayal arasında kaybolmaya başlar ve şimdi yaşadığı dünyasının kaderi de, kendi gerçek kimliğini bulmasıyla doğru orantılıdır. Len Wiseman'ın yönetmenliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Colin Farrell, Kate Beckinsale Jessica Biel, Bryan Cranston, John Cho ve Bill Nighy'i başı çekiyor.

Yorumlar (2)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. Evsiz

  Eğer filmin sonundaki detaya göre hareket ederek tüm filmin Farell’in karakteri Quaid’in kafasında geçtiğini kabul edersek, film bir kaç kusuruna rağmen güzel, hatta 8/10 gibi bir puanı hak edebilecek derecede güzel. Ancak o sahneyi görmeseydik? O zaman anlamsız sahneler, senaryodaki boşluklar, binlerce askerin aynı anda mermi yağdırdığı halka açık alanlarda hiç kimsenin ölmemesi, etrafı sarılan insanların kurşun yağmurlarından bir çizik bile olmadan kaçmaları, güvenliği sıfır derecede tutulan bir direniş… Film 4/10’dan fazla olmazdı.

  Tabii, Philip K. Dick gibi bir isimden uyarlama yapıyorsun, çok çok daha iyi yapman gerekir. Mantık hatasını sıfıra indirmen gerekir. Olay bir hayal de olsa gerçekçilik ekleyip seyirciyi bağlamak gerekir. Anlamlı geçmişleri olan karakterler gerekir… Onun dışında, dediğim gibi 8/10’u ucundan yakalar. Boş vakitlerde izleyip filmin sonuna kadar dayanıp, güzel bir şey izlediğinizi anlamalık bir film.

  0 0
 2. @Ed Wayne Jr.

  sondaki bir acaba bırakması ve film boyu insanı sürekli acabalarla mücadele ettirmesiyle süper bir film olmuş.

  0 0