5.5
Oy ortalaması:
5.5/10 - 15 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Nereden ve nasıl geldiği bilinmeyen bir felaket ülkeyi savaşa sürüklediği sırada, genç avukat Will, nişanlısını bulabilmek için kayınpederiyle beraber onu bulmak için yollara düşer…

Yorumlar (14)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  
 1. @ozgurkalender

  Filme yapılan çok sert eleştirilerin aksine ben biraz farklı bir yaklaşım izleyeceğim. Daha önce herhangi bir yorumuma denk gelen olmuş mudur bilmiyorum ama bilen bilir, çok seyrek yorum yaparım. Yaptığım zaman da uzun, güzel ve açıklayıcı olmaya çalışırım. Burada filmi izleyip biraz olsun iç dünyasında hayal ettiği gibi ilerlemeyen ya da sonuca ulaşmayan bir senaryo ile karşılaştığında filmi yerin dibine vuran çok insan var. Hepsinin düşüncesine saygı duyuyorum…

  Klasik şeyleri hemen hızlıca es geçelim, kadro müthiş. Belli ki senaryo da çok keyifli bir şekilde kaleme alınmış çünkü konunun akışı ve işleyişi on sene öncesinin parlayan tek mekanlı konseptlerini andırırken aynı zamanda son dönem fantastik, bilim kurgu kafalarına da çok yatkın ilerliyor. Burada herhangi bir kafa karışıklığı yok, çok güzel ve yeni bir şey denenmiş. Kendinizi biraz olayın içinde gibi hissediyorsunu ama anlamadığınız bir durumla da karşı karşıyasınız. Bu sizi rahatsız ediyor. Bunun için biraz alt bilginin olması gerekiyor. Burada yönetmen David M. Rosenthal ve senarist Brooks McLaren’ın bizlere yapmaya çalıştığın şeyin bu olduğunu düşünüyorum. İzleyicinin biraz düşünmesi, araştırması ve fikirler üretmesi… Belki de çok basit bir şekilde bir devam filmi için kapının açık bırakılması…

  Düşüncelerinizin bir çoğunu duyuyorum ve katılıyorum, evet sıkıcı ilerleyen bir yapı sorulması gereken çok soru var. Neden bu şekilde bir çalışma içerisine girmişler ki?? Benim kişisel olarak keyif aldığım bir tür ve alan içinde olduğu için bu kadar yazıyorum..

  Şimdi şu araştırmaya ve konuyu açıklamaya geçeyim…
  !!! FİLMİ İZLEMEDEN SPOILER BUTONUNA TIKLAMAMANIZI ÖNERİYORUM.

  Spoiler içeren alan!
  Bütün film boyunca bizlere gerçekleşen olaylarla ilgili en olası açıklamayı Sam’ın komşusu olan Jeremiah (Mark O’Brien) veriyor. Biraz da komplo teorileriyle beraber kafamızı karıştırmak üzere tasarlanmış bir diyalog ile bütün bunların birer plan dahilinde olduğunu ve tüm ülkede aynı anda giden elektriğin bir açıklaması olması gerektiğini falan söylüyor… Üzgünüm ama sonuna kadar yanılıyor. Bu sadece bizleri farklı düşünceler veriyor ve Will’in soğuk kanlılıkla Jeremiah’ı öldürdüğü, filmin katarsis anına ön hazırlık sağlıyor…

  Aslında gerçekleşen olayı filmden şöyle bir örnek ile yakalayabiliriz; Ricki’yi aldıktan sonra yollarına devam ederken Tom uyuya kaldığında Ricki, Will ile sohbet eder. O sırada bizlere filmin en can alıcı, en mükemmel ipucunu gösterir. Nereden çıktığı belli olmayan bir pusula. Bu pusula aralıksız dönmektedir ve Will buna bakarken takip ettiği aracın kaza yaptığını görür, aniden dururlar vs vs… Sert bir şekilde bizi pusula konusundan uzaklaştırır… Ayrıca yolculuk sırasında Tom bir ara kuşları izler. Burası da önemli. Kuşlar yön duyguları bozulmuş bir şekilde hareket etmektedir. Bu da güzel bir ipucuydu..

  Bu pusula neden o şekilde dönüyordu?
  Dünya’nın manyetik alanı mi değişiyor?
  İşte tüm hikaye ve gizem burada yatıyor.

  Dünya’nın manyetik alanı bizi kozmik ışınlardan ve Güneş rüzgarlarından korur. Kuzey ışıkları (aurora borealis) ve güney ışıkları (aurora australis) sadece manyetik kutuplara yakın bölgelerde oluşur. Çünkü auroralar aslında kozmik ışınlardır (yüklü parçacıklardır). Yüklü oldukları için kozmik ışınları Dünya’nın manyetik alanı saptırır, çoğunun Dünya’ya ulaşmasını engeller. Eğer gezegenimizin manyetik alanı yok olursa, kozmik ışınlar ve Güneş rüzgarları doğrudan Dünya’ya ulaşabilir. Bu durumda DNA’mız zarar görür, kanser oranı artabilir ve ölebiliriz. Uydular çalışmayabilir ve Dünya çapında elektrik kesintileri yaşanabilir. Ayrıca en korkuncu atmosfer yok olabilir. Mars’ta tam olarak bunun meydana geldiği, manyetik alanı kaybolan gezegenin atmosferini ve okyanuslarını kaybettiği düşünülüyor. Son olarak arılar, göçmen kuşlar ve bazı büyük hayvanlar yönlerini Dünya’nın manyetik alanını kullanarak bulurlar. Manyetik alan yok olursa, bu hayvanlar yönlerini bulamaz, büyük ihtimalle soyları tükenir.

  Yani kısacası Dünya’nın manyetik alanında oluşan değişimler sonucunda gezegen savunmasız kalıyor ve insanlık bununla mücadele etmek için hiçbir şey yapamıyor… Bu yüzden filmin ismi “How It Ends”…

  Öldürecek biraz zamanınız varsa mutlaka izlemelisiniz. İzledikten sonra da spoiler içindeki bölümü okumalısınız. Gaza gelip okuyan birileri olduysa teşekkürler.

  İyi seyirler diliyorum…

  1 0
 2. @karaca

  Film izlenir gençler izleyecek bir şey bulamadıysanız tam vakit öldürmelik . Yalnız sonu açık bitti ne oldu ne olacak gibi sorular kafanızda kalıyor muhtemelen devamı gelecek.

  1 0
 3. Ozi

  Bu filmin yapiminda emegi gecen herkesin A.M.K

  0 -2
 4. @ailana

  Kat,Theo ve zenci adamı Empire’dan tanıyorum ama fragmanı izledim de hiç sarmadı,

  0 -1
 5. CaptainBlack

  Filmin adı “how it ends”, “nasıl bitiyor” şeklinde Türkçe’ye çevrilebilir. Filmin adından yola çıkarak cevap verirsek, b*k gibi. İzlemeye değmez.

  Spoiler içeren alan!
  Film babanın ölümünden sonra iyice anlamsızlaşıyor, sonunda da kız ve nişanlısı yolda giderken bitiyor. Ne oldu ne bitti bilmiyoruz. Zaten oraya kadar saçmalayan film, sonunu da bir yere bağlamayarak zaten oraya kadar zar zor sabretmiş bünyeleri isyana bağlıyor.
  0 -1
 6. Mulhi

  Böyle olur mu? Bari Godzilla falan koysaydınız!

  0 -1
 7. @PulseNeon

  Forest Whitaker’ın harcandığı klasik boktan bir Netflix filmi

  0 -1
 8. ozkan

  0+0=0

  0 -1
 9. @ACF1

  Saçma ötesi , geri zekalı bir film. Sakın fragmana kanmayın…….

  0 -1
 10. @neselihakan

  bir serinin ön hazırlıgı bir film gibi sanki. izlenirmi derseniz ? izlenebilirde, izlenmeyebilirde. sonu olmayan şeyleri seviyorsanız izleyin.

  0 0