6.2
Oy ortalaması:
6.2/10 - 15 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Bir Şikago mahallesinde geçen film bölgenin dünyadışı bir güç tarafından işgal edilişini temel alıyor. Film işbirlikçilerin ve muhaliflerin bakış açılarından durumu ele alıyor. Sıradan bir uzaylı istilasını değil, istilanın ardından yaşanan süreci temeline oturtan film, 10 yılın ardından gezegenlerini geri almak için mücadele veren cesur insanları olduğu kadar sırtını uzaylılara yaslayarak bu istiladan memnun olan kesimi de işliyor. 10 yıl önce gerçekleşen istila sonucunda fakirlik ve suç tarihe karışmıştır. Ancak karşılığında ödenen bedeller nelerdir? Sinemaa.net olarak İstila Altında izle için iyi seyirler dileriz...

Yorumlar (10)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. viola

  Mükemmel! Oyunculuk, kurgu ve senaryo güçlü. Farklı bakış açılarıyla yorumlanması da ayrı bir keyif. Sıradanlıktan baydıysanız izleyin..

  0 0
 2. Samed

  Bir arrival olmasada güzeldi.

  0 0
 3. @mustix619

  Senaristi bulup linç etmek lazım bu neydi yahu? Sonunda “ee?” diyeceğiniz, sağlam bir konunun bomboş bir şekilde işlendiği bir film olmuş. Bilim kurgu arayan kesinlikle izlemesin, bu daha çok polisiye olmuş.

  0 0
  • @suranur

   []sonunda delege olan polis baştan aşağı bombaydı dikkatli izlerseniz farkedeceksiniz][/spoiler]

   0 -1
 4. icarus tagliacozzi

  Bu filmde Denis Villeneuve imzalı (hikaye Ted Chiang gibi genç bir hikayeciden) Geliş (Arrival) ile Neill Blomkamp imzalı 9ncü Bölge (District 9) arasında bir senaryo işlenmiş. Sonuncudan en önemli farkı, District 9’da uzaylılara karşı bir açık ırkçılık ve faşizm uygulanırken, bu filmde insan ırkı aynı muameleyi görüyor. Arrival’ de soğuk bir temas vardı, bu filmde de kurulmuş soğuk bir temas var ve yabancı kesim sınırlanmış alanlar içerisinde kendi halinde takılıyor görünüyor. Aslında birkaç temas görüntüsü dışında klasik direniş filmlerinden çok da ayırt edici yanı olduğu da söylenemez. Yine de güzel bir emek var filmde, John Goodman, Vera Farmiga, Kevin Dunn gibi üstadlar dışında Ashton Sanders da iyi bir performansa sahip. İzlenmesini tavsiye ederim. Yöneticinin eline sağlık.

  1 0
 5. @emro

  Ben mi abartıyorum emin değilim ama sanki film belirli bir kitleye sağlam bir mesaj veriyor.

  0 0
 6. @Preyas

  seyrettiğim ikinici kötü film birincisi rendel

  0 0
 7. Mehmet

  03,36 daki sahne darbe girişiminde bulunan askerlerin boğaz içi köprüsündeki videosu enteresan…

  0 0
 8. @ACF1

  Çok güzel Draması olan bir film. Kesinlikle izlemeğe değer. Akıp gidiyor. Müzikler mükemmel.

  0 0
 9. @ailana

  veranın olduğu projeler hep ilginç oluyor

  0 0