8.7
Oy ortalaması:
8.7/10 - 15 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Üçüncü Dünya Savaşının yaralarını zor da olsa sarmayı başarabilmiş yakın geleceğin dünyasındayız. Savaşın travmasını üzerinden atamamış olan hakim totaliter sistem, barışı korumak adına insanların duygularını baskı altına almaktadır. Sanatsal nesneler bulundurmak veya sanatla ilgilenmek yasaktır. Duyguları tetikleyecek hareketler ya da açığa vuracak davranışların cezası çok büyüktür. Üst düzey bir güvenlik elemanı olan Rahip John Preston (C. Bale) kurallara karşı gelenleri bulup yok etmekle görevlendirilmiştir. Günü birinde Preston kimliğinden uzaklaşmaya başlar. Biçimsel olarak Matrix'e, öyküsü ile de Fahrenheit 451'e yakın olan film, distopik bilimkurgu filmleri arasında ışıl ışıl parlıyor.

Yorumlar (6)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @fesabay

  İzlenmesi gereken bir film.Mükemmel olmuş………..

  0 0
 2. @iffetarkan

  gerçekten seyredilmeli

  Spoiler içeren alan!
  Ne olursa olsun ne kadar zorlanılırsa zorlanılsın ne kadar zorbalık ve despotluk olursa olsun insanların doğuştan varolan duygularını fikirlerini düşüncelerini yok etmek imkansız..Er geç özgürlük kazanıyor
  0 0
 3. @mekintox

  Tek kelimeyle mükemmel. Soluksuz izledim.

  0 0
 4. garbage joe

  hristiyan bale abimizin başrolünde olduğu aksiyon bilim kurgu ve dram çatıları altında bizi buluşturduğu bu filmi izlemeyip “eski” diye geçenlerin bence akılları biraz “eski”

  0 0
 5. @Flim Kollik

  Prenses Mononoke ,Gökteki Kale, Komşum Totoro, Rüzgarlı Vadi ,Lupin the Third: The Secret of Mamo,Royal Space Force: The Wings of Honnêamise,Güneşin Prensi Horus, Kagliostro’nun Şatosu ,Ruhların Kaçışı Sizden bi ricam var bu filmleri olanları bi yenileseniz olmayanları da bulabilirsiniz rica sadece olacak diye bir şey yok saygılar sunarım iyi geceler

  0 0
 6. izleyenizleyici

  Film ve C.Bale muazzam. fakat Türkçe’ye ‘isyan’ diye çevirilmesi komik olmuş, ayaklanmadan çok başka ‘insani’ şeylere vurgu yapılmış bence.

  0 0