8.4
Oy ortalaması:
8.4/10 - 13 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Dünyanın sonuna şu anda 28 gün 6 saat 42 dakika 12 saniye var...
Donnie, sorunlu bir ergenlik geçiren ancak buna karşın güçlü bir karaktere sahip, görünürde sıradan bir Amerikan gencidir. Ancak Donnie'nin iç dünyası, tahmin edilenden daha karmaşıktır. Donnie uzun süredir şizofreni tedavisi görmektedir. Donnie, bir yandan şizofrenisi ile savaşırken öte yandan okullarına yeni gelen Gretchen adında güzel bir kızla duygusal açıdan bir yakınlaşma yaşamaktadır.
Donnie'nin gündüzleri normal bir seyirde ilerleyen hayatı geceleri sekteye uğrar. Donnie'nin geceleri de gündüzleri kadar renklidir, çünkü Donnie bir uyurgezerdir... Donnie geceleri gizemli bir gücün rehberliğinde, kendi kontrolünün dışında şeyler yapmaktadır. Geleceği gören ve kendisini tehdit eden bu güç, her geçen an Donnie'yi daha çok ele geçirir. Donnie zamanda yolculuğun mümkün olduğu, çevresindeki insanlardan kanalların yayıldığı paralel bir evrene adım atmıştır. Sona yaklaşıldığında, zaman ve gerçeklik yitmiş, Donnie daha önce varlığından haberdar bile olmadığı bir boyutla karşı karşıya kalmıştır.

Yorumlar (3)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @Xarybdis

  Şişirilmiş balon.

  0 -1
 2. @jbjhgjgj

  Yani kısacası bir çocuk paralel evrenin kapısını aralıyor, evrenin kendi üzerine çökeceğini anlıyor, zamanda tekrar geri dönme şansı olduğunda da paralel evrenin kapılarının açılmaması için olayların gidişatını değiştirmemek için kendi ölümüne izin veriyor.Böylece paralel evren açılmıyor, çünkü her şey olması gerektiği gibi oluyor.Donnie Darko, sanki bir süper kahraman ismi gibi değil mi? Daha filmde görülen bir çok sembol vb. var ama her şeyi bir yorumda anlatamam tabi.

  Spoiler içeren alan!
  0 0
 3. @fatih yonucuoglu

  beyin travması ama 8 puanı hakediyor

  0 0