8.7
Oy ortalaması:
8.7/10 - 11 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Haksız yere cinayetten hüküm giymiş olan Henri 'Papillon' Charriere küçük suçlara bulaşmış olan bir adamdır. Ancak aldığı bu haksız ceza sebebiyle Fransa’nın kötü ünüyle tanınmış Şeytan Adası’ndaki yüksek güvenlikli hapishaneye sevk edilir. Hapishanede Louis Dega ile tanışır. Zengin fakat savunmasız bir adam olan Dega koruma karşılığında arkadaşının hapishane kaçışını finanse etmeyi kabul eder. İkili arasında ilginç bir arkadaşlık başlar ve ikili bir firar planlamaya girişirler... Sinemaa.net iyi seyirler diler...

Yorumlar (5)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  

 1. @MasterTurk

  Gerçekten muazzamdı.

  1 0
 2. @GoDLiKe

  izlenir cok ta abartmayın..

  0 -2
 3. @yucelozkan61

  kitabı olduğunu yeni öğrendim. keşke izlemeden önce kitabını okumuş olsaydım. film hafızalarda yer edecek türden.

  0 0
 4. Rubens Sehati

  Eseretin Bedeli filminden sonra izlediğim en iyi hapisaneden kaçış filmi oldu,konu senaryo ve kendine özgün hikayesiyel,tam arşivlik bir film olmuş.. Charli Hunnam da sons of arachy dizisinden Jax teller karakteriyle hatırlayacağımız gibi tam bir karakter oyuncusu olduğunu bir kez daha kanıtladı.. bu arada cok ufak bir karede de olsa yine SOA dan hatırlayacağımız bi karakter daha vardı; Chibs Telford (Tommy Flanagen) onu gördüğüme de cok sevindim.. benim fikrim 10/9 dur bu filmin hakkı site yönetimine teşekkür ederim.. keşke herzaman böyle kaliteli filimler yapılsa da site ekibi bizimle paylaşsa.. Başarılar!!

  1 0
 5. ORHAN

  1973 yapımı ,Steve Mcqeen Dustin Hoffman ikilisinin muhteşem KELEBEK filminden sonra, hangi akıl yeni çevrime başvurur. Duyarsız duygusuz alel acele çekilmiş bir kaçış hikayesi olmuş bu kelebek. Kendisine şu tanım yapılabilir.. FAST FOOD !

  0 -1