9.0
Oy ortalaması:
9.0/10 - 14 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Haksız yere cinayetten hüküm giymiş olan Henri 'Papillon' Charriere küçük suçlara bulaşmış olan bir adamdır. Ancak aldığı bu haksız ceza sebebiyle Fransa’nın kötü ünüyle tanınmış Şeytan Adası’ndaki yüksek güvenlikli hapishaneye sevk edilir. Hapishanede Louis Dega ile tanışır. Zengin fakat savunmasız bir adam olan Dega koruma karşılığında arkadaşının hapishane kaçışını finanse etmeyi kabul eder. İkili arasında ilginç bir arkadaşlık başlar ve ikili bir firar planlamaya girişirler... Sinemaa.net iyi seyirler diler...

Yorumlar (7)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. Icarus MD

  Konu itibarıyla Steve Mcqueen ve Dustin Hoffman’ın 1973’teki filminden farklı bir çizgi oluşturmuş. Hatta kitaba paralel kısımlar da var alakasız kısımlar da. Bu filmlerde günümüz uyarlamalarını karalamadan önce, 2 saatlik bir film olduğunu düşünerek en azından emeğe saygı anlamında izlemek lazım. Film fast food hiç değil, bir kere hikayesi öyle bir fast fooda izin verebilecek bir hikaye değil, puanından da anlaşılıyor. Charlie Hunnam dışında Mr. Robot’tan Rami Malek de çok iyi oyun çıkarmış. Filmde eksik kalan tek kısım, 1973 versiyonu ve kitaptaki kaçışın hazırlanması ve detaylarının yetersiz işlenmesi bence (bu spoiler mıdır bilemedim). Aksiyona ve kahramana odaklanılıyor son yıllarda çekilen filmlerde ama işin aslına çok girilmiyor. Yine de önemli bir hikaye ve önemli bir film. Yöneticiye teşekkürler.

  0 0
 2. @Reiwan

  Kitabını da yıllar önce orjinal dilinde okumuş biri olarak söyleyebilirim ki, başından sonuna kadar tüylerim diken diken oldu! Kolay kolay duygulanan biri değilimdir konu filmler olunca, bu film son sahnelerinde ağlattı vesselam. Muazzam bir yaşanmışlık, muazzam bir umut, eşsiz bir anlatış, mükemmel oyunculuklar ve harika bir yönetmen. Umudumu her kaybettiğimde kitabını tekrar okur ve özgürlüğün, umudun ne kadar önemli olduğunu, ne kadar güzel olduğunu tekrar anlarım. Aynısını sizlere de tavsiye ederim. İyi sehirler.

  Kalitesiz ve vizyonsuz yorumlar atılmış bu yapım hakkında, fast food ve benzeri, kulak asmayın derim, size bir şeyler katacak bir yapım arıyorsanız Papillion, hayata bakış açınız dahil olmak üzere hayatınızda bir çok şeyi değiştirecektir. Derin filmdir, herkesin anlayabileceğini garanti edemem. Tekrardan iyi sehirler dilerim ve yorumumu okumaya vakit ayırdığınız için de teşekkür ederim.

  1 0
 3. @MasterTurk

  Gerçekten muazzamdı.

  2 0
 4. @GoDLiKe

  izlenir cok ta abartmayın..

  0 -3
 5. @yucelozkan61

  kitabı olduğunu yeni öğrendim. keşke izlemeden önce kitabını okumuş olsaydım. film hafızalarda yer edecek türden.

  1 0
 6. Rubens Sehati

  Eseretin Bedeli filminden sonra izlediğim en iyi hapisaneden kaçış filmi oldu,konu senaryo ve kendine özgün hikayesiyel,tam arşivlik bir film olmuş.. Charli Hunnam da sons of arachy dizisinden Jax teller karakteriyle hatırlayacağımız gibi tam bir karakter oyuncusu olduğunu bir kez daha kanıtladı.. bu arada cok ufak bir karede de olsa yine SOA dan hatırlayacağımız bi karakter daha vardı; Chibs Telford (Tommy Flanagen) onu gördüğüme de cok sevindim.. benim fikrim 10/9 dur bu filmin hakkı site yönetimine teşekkür ederim.. keşke herzaman böyle kaliteli filimler yapılsa da site ekibi bizimle paylaşsa.. Başarılar!!

  2 0
 7. ORHAN

  1973 yapımı ,Steve Mcqeen Dustin Hoffman ikilisinin muhteşem KELEBEK filminden sonra, hangi akıl yeni çevrime başvurur. Duyarsız duygusuz alel acele çekilmiş bir kaçış hikayesi olmuş bu kelebek. Kendisine şu tanım yapılabilir.. FAST FOOD !

  0 -2