8.6
Oy ortalaması:
8.6/10 - 14 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Kalabalık şehir meydanında bir parfüm yapımcısı olan Jean-Baptiste Grenouille'ün hüküm giymesini izlemek için toplanmıştır. Halk zincirlerinden tutulup sürüklenen adamı kalenin balkonunda gördüğünde gürültüyle öldürülmesi için tezahürata başlar. 22 yıl önce. Paris. Grenouille'in annesi (BİRGİT MİNİCHMAYR) yılın en sıcak gününde şehrin balık pazarının bulunduğu mahallede doğum yapmaktadır. Bu istenmeyen çocucğu çevresinden saklamaya çalışmaktadır. Fakat yeni doğan bebek çıkardığı inanılmaz gürültü sayesinde çevreden yetişenler tarafından annesinin gazabından kurtulur. Çocuk yaşayacaktır fakat annesi çocuğunu öldürmeye çalıştığı için asılarak idam edilecektir. Grenouille hayatının ilk yıllarını Madame Gaillard'ın (SİAN THOMAS) yetimhanesinde geçirir.. Diğer çocuklar onda bir gariplik olduğunun farkındadılar. Altı yaşına geldiğinde küçük çocuk hala konuşamamaktadır fakat kokular hakkındaki inanılmaz yeteneği ortaya çıkmaya başlamıştır. 13 yaşına geldiğinde Madame Gaillard 10 franka Grenouille'I Grimal'a (SAM DOUGLAS) satar. Grimal bir deri işleme atölyesi işletmektedir. Yaşam şartları cehennemden beter, pis kokulu nitratlar,kokuşmuş postlar içinde geçmektedir fakat bu ortamda hayatta kalmayı başarıp genç bir adam olmuştur. Paris'e ilk gittiğinde havada hiç tanımadığı yabancı kokuları keşfeder genç adam' Ve bu kokular onu hiç sahip olmadığı olamayacağı hayallerine sürükler' istemeden de olsa bir genç kadının ölümüne sebep olur'

Yorumlar (11)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. Selim

  Bu film gerçek hikayeden uyarlanmış…

  0 0
 2. kemal

  filmi bi arkadaş önerdi iyi film olduğunu tahmin ediyorum

  0 0
 3. @umutistn

  Uzun zaman olmuştu. Tekrardan izledim. Gayet akıcı bir film.

  0 0
 4. @tara7

  muhteşem bir film çok önce seyretmiştim tavsiye ederim

  0 0
 5. mehmet

  sonu hariç tamamı güzel film

  0 0
 6. ORHAN

  Bu mükemmel filmin yönetmeni Tom Tykwer -ın iki önemli filmini sinema seven arkadaşlara önermek isterim. 1- HEAVEN-cennet, 2-RUN LOLA RAN -koş lola koş.

  0 0
  • @yobas

   Teşekkürler ORHAN, listeme ekledim 🙂

   0 0
 7. ORHAN

  Üç sinema seven arkadaşın, bu mükemmel filmle ilgili yorumlarına katılıyor. izlememiş olanları filmi izlemeye davet ediyorum.

  0 0
 8. @4Constantine

  iliklerime kadar hissettim filmi. Gercekten bir basyapit. Sadece senaryo degil, oyunculuk, muzikler hepsi tamamen kusursuz.

  0 0
 9. Hakan

  saçma sapan, rezalet filmler 8-9 puan aralığında gezinirken böyle bir başyapıta 7.5 puan veren imdb utanmalıdır! Ben olsam yönetiminde, şu filme düşük puan veren herkesin üyeliğini “zerre film bilginiz, zevkiniz yok” diye silerim!

  0 0
 10. @yobas

  Senaryodan, yönetmene, oyunculuklardan, film müziğine tamamen bir başyapıt. Tek kelimeyle müthiş bir film. Kesinlikle izlenmesi gerekiyor.

  0 0