6.0
Oy ortalaması:
6.0/10 - 1 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Shakespeare´in klasik komedisinin bu çağdaş yorumunu sinemaya uyarlayan, televizyon ve sinema dünyasının en büyük, kült yönetmenlerinden Joss Whedon. Whedon´ın Buffy, Angel ve The Avengers gibi daha önceki projelerinden izleyicilere tanıdık gelecek birçok oyuncunun kadrosunda yer aldığı film ABD´de haziran ayında gösterime girecek. Özgün metne sadık kalarak sadece on iki günde çekilen bu karanlık, seksi ve kimi zaman absürd aşk hikâyesinin kahramanları, dünyanın en uyumsuz âşıkları Beatrice ve Benedick. Film Benedick ve arkadaşı Claudio´nun yurtdışındaki bir seferden zaferle dönüşüyle açılır. Sivri dilli Benedick, Claudio´ya aşk meseleleri hakkında takılıp durur. Benedick aşkı küçümsemektedir, tıpkı yıllardır düşmanı bildiği Beatrice gibi. Gözünü aşk bürümüş Claudio evlenmeye karar vermişken Benedick ile Beatrice de "tatlı savaş"larını hakaretlerle sürdürür.

Yorumlar (2)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  1. @remy

    Güzel bir uyarlama olmuş beğeniyle izledim yönetmen ve oyuncular hakkını vermiş izlenesi güzel bir film emeğinize teşekkürler

    0 0
  2. hande

    İzlerken her sahnesinden keyif aldığım bir film oldu. Varlığını dün gece öğrendiğim bu filmi izlerken vaktin nasıl geçtiğini anlamadım. Filmin başından anca saat sabahın dördünde kalkabildim. Uyarlama yapmayı ciddiye alan ama bazı sahnelerde göreceğiniz gibi kendini fazla ciddiye almayan bir yapım olmuş. Özellikle orijinal dili ile izlemenizi tavsiye ederim. Diyalogları konuşma olmaktan ziyade şiir gibi. Baştan sona gülümseyerek seyrettiğim bir film oldu. Joss Whedon işlerini seviyorsanız, bir zamanlar Angel dizisini izlemişseniz özellikle baş rollerinde Wesley( Alexis) ve Fred ( Amy) olması nedeniyle bir göz atmanızı öneririm. Özellikle bu ikilinin atışmalarından büyük zevk aldım. Yalnız uyarı az ölçüde de olsa bazı cinsellik sahneleri mevcuttur.

    0 0