4.9
Oy ortalaması:
4.9/10 - 12 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un The Lobster’dan sonra İngilizce çektiği ikinci filmi, izleyicisini her zamanki gibi tekinsiz, oyunbaz ve özenle tasarlanmış yeni bir lanetli Lanthimos evrenine davet ediyor. Kutsal Geyiğin Ölümü başarılı bir cerrah ve babasının boşluğunu onunla doldurmaya çabalayan bir ergen etrafında dönüyor. Tuhaf ikili, aileleriyle tanıştığında işler daha da tuhaflaşıyor ve muzip bir tür Alacakaranlık Kuşağı hikâyesi ortaya çıkıyor. Lanthimos bedensel şiddetten doğan mizahı da her daim olduğu gibi filmine tatminkar miktarda eklemeye devam ediyor. Aileye, suçluluk duygusuna ve sınıfa dair, etkisinden kurtulması çok zor bir soğuk duş bu film.

Yorumlar (3)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. Icarus MD

  Çok deli bir film olmuş. Bu kadar monoton olup hayata yabancılaşmış insanlardan kurulu bu tür bir filmden temelde olayların nasıl olduğu değil de, insanların olaylara nasıl yanıt verdiği gözlemlenerek izlenmeli. Bir ara Haneke’nin Funny Games’ine benzer şekilde gerçekten olacak mı o tür olaylar diye düşünürken bakakalıyorsunuz. Barry Keoghan mükemmel oyun çıkarmış. Mantıklı, saygılı ama psikopatı çok güzel oynamış. Nicole Kidman bu tür gerilim filmlerine çok iyi gidiyor hatta giderek psikopat kadın tiplemesi, onun üzerine de yapışmaya başladı. Colin Farrel’ı çok yetenekli görmemekle birlikte, o da burada rolünü iyi kotarmış. Filmde olaylar giderek zalimleşirken bir noktaya kadar herşey normalmiş gibi izliyorsunuz ama sonra biraz geri adım atıp “ne oluyor lan burada? Bunlar kim, biz kimiz, bunlar ne biçim aile?” şeklinde kaygı duymaya başlıyorsunuz. Müziği de gerilime dört dörtlük oturtmuşlar yaylılarla. Sevigli yönetici, elinize sağlık.

  0 0
 2. @elyph

  fiziksel ve psikolojik gerilim, geren sesler müzikler, soğuk mesafeli hızlı diyaloglar, gerçekten rahatsız oldum izlerken.

  Spoiler içeren alan!
  hele o son salon sahnesi neydi öyle.
  0 0
 3. @pitircik

  pis yunanlı denyo piskopat herıf..ne laa bu manyakmısınız oglum sız…

  0 0