7.3
Oy ortalaması:
7.3/10 - 3 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

11. Yüzyıl İskoçya’sında Kral Duncan’ın ordusunda general olarak görev yapan Macbeth, asilere karşı çok önemli bir savaş kazanmıştır. Savaştan hemen sonra karşılaştığı üç kahin kendisine kral olacağını söylerler. Bu kehaneti aklından çıkaramayan Macbeth, hırslı eşinin de yönlendirmesiyle Kral Duncan’ı öldürür ve tahta geçer. Fakat Macbeth bununla yetinmeyecektir. Eline geçen güçle gitgide yalnızlaşan ve en yakın dostlarından bile şüphelenecek kadar paranoyaklaşan yeni Kral, kendisine engel gördüğü herkesi ortadan kaldırmaya kararlıdır. Shakespeare'in İskoçya kökenli General Macbeth’in temel alan, dünya klasikleri arasına girmiş tiyatro oyunu Macbeth’in yeni bir uyarlaması olan film, iktidar için oynanan entrikaları, ihanetleri ve taht kavgalarını konu alıyor. Yeni uyarlamanın filmin yönetmenliğini Justin Kurzel üstlenirken, yapımın başrollerinde Michael Fassbender ve Marion Cotillard yer alıyor.

Yorumlar (2)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  1. ORHAN

    Muhteşem tiyatro oyununun gene muhteşem bir sinema uyarlaması.eserin -manzum- şiirsel diyalogları birebir alt yazı olarak çevrilmiş. bu da filmin değerini bir kat daha artırıyor. Sadece sinemaseverler izlemeli. yoksa Emre Keleş gibi pişman olabilirsiniz !. Siteye kocaman teşekkürler.

    0 0
  2. emre keleş

    arkadaş kim çevirdi bu alt yazı yı 17 dk dayanabildim zaten 10 dk konuşmasız geçiyor ya türkçe bilmiyor yada google dan çevirerek koymuş

    0 0