5.0
Oy ortalaması:
5.0/10 - 12 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Red ve Mandy, birbirine bağlı, ormandaki küçük bir kulübede sakin bir hayat yaşayan, sevgi dolu bir çifttir. Birbirlerine aşık olan ve yaşadıkları hayattan fazlasını aramayan çiftin sakin yaşamı, kabuslardan çıkıp gelen bir tarikat yüzünden altüst olur. Mandy'yi gözüne kestiren liderlerinin emriyle bu korkunç tarikat çiftin evine baskın yapar ve Mandy'yi Red'den alırlar. Tarikatın amacı, Mandy'nin bedenine ve ruhuna tamamen sahip olmaktır. Bu uğurda tarikatın yaptığı korkunç şeylere tanıklık etmek zorunda kalan Red, karısına yapılan saldırının öcünü almaya kararlıdır. Artık Red'in amacı, hayatını darmadağın eden bu korkunç tarikat ve onların hasta ruhlu liderini yakalamak ve hayatının aşkına yaptıkları korkunç şeylerin bedelini hayatlarıyla ödetmektir...

Yorumlar (7)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  
 1. sherry

  uzun zamandir bu kadar guzel bir film seyretmemistim

  0 0
 2. The Riddle

  Son zamanlarda izlediğim en orijinal, en ilginç filmlerden biri şüphesiz bu.

  Spoiler içeren alan!
  İşin ilginci konu olabildiğince klişe. Adamımızın karısı öldürülür, o da intikam seferine çıkar. Özellikle 80’lerin çok tipik konusu. Ama film öylesine stilize ve öyle enteresan renk/ses kullanımına sahip ki.

  Zaten açılışı insanlık tarihinin en iyi 3 parçasından biriyle yapıyor (Starless – King Crimson) ve şunları anlıyorsunuz; Bu film herkese göre değil ve anlayıp içine girebilen için kült mertebesine çıkacak.

  Göndermeleri, sembolleri, metaforları bir yana alıyorum (ufak bir örnek olarak kaplan = ego zaten Life of Pi’de gözümüze sokulmuştu) Nic Cage’in tahmin ediyorum tüm kariyerindeki en iyi performanslarından biri söz konusu.

  En basitinden bir başka gönderme; adamımız “bu korkunç ve berbat bir dünya” şeklinde olaylardan sonra eve döner, artık bildiği güvendiği herşeyin illüzyon olduğunu fark etmiştir. Hasblekader açık olan TV’de çocuklara yönelik bir peynirli ıvır zıvır reklamı görür ve artık farkındalığı (bilinci) maalesef açılmıştır; reklam olabildiğince iğrenç ve berbat bir ürünü iğrenç ve berbat bir şekilde anlatmaktadır. Şu kadarını söyleyebilirim ki filmin ana omurgası bunu üzerine kurulu..

  0 0
 3. 1

  Bu filme çeviri yapmak bile vakit kaybı

  0 -1
 4. @rashit

  yordu resmen yordu yani

  0 -1
 5. sefa

  Vakit kaybı ben ne izledim dedirten saçma ne üdüğü belli olmayan bir film.

  0 -1
 6. @Halukares

  Sırf yorum yapmak için girdim sakın güzelin 2 saatinizi vermeyin..Bu herifi bu kadar düşürmelerini bir türlü anlamış değilim 3.cü sınıf sponsor ve yönetmenlerle yaptığı sayısız kötü filmden biri.

  0 -1
 7. @seda

  filmin ilk bir saatine dayandım, bekledim bir umut var mı diye, beni bir türlü açmadı. devamını izleyemedim

  1 -1