5.9
Oy ortalaması:
5.9/10 - 8 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Fllm, ülkesindeki adaletsizlikler sebebiyle hayal kırıklığına uğrayan, Amerikalı doktor Jude (Josh Hartnett) ile tanıştıktan sonra onun Osmanlı İmparatorluğu’ndaki görevine yardımcı olmak için Amerika’yı terk eden idealist genç kadın Lillie’nin (Hera Hilmar) hikâyesini anlatıyor. Lillie, tüm dünyanın savaşa sürüklendiği bir ortamda Osmanlı subayı olan İsmail’e (Michiel Huisman) aşık olur. Savaş koşullarının kötüleşmesiyle birlikte artık Lillie, kendisi için mi, yoksa başkaları için mi yaşayacağına karar vermek zorundadır.

Yorumlar (7)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. ilhan

  Keşke çevirirken ” Lieutenant ” ın anlamına bir baksaydınız :/ ……

  1 0
 2. @lovefool300

  Konu beni çok etkilemedi. Tanıtımlarına göre daha iyi bir film bekliyordum. Kötü de değil.
  Aslında 6.5 ama ülkemizin bedava reklamını yaptıkları için 7/10

  0 0
 3. @Barbarossa

  Cok guzel bir film, savasin iki tarafinin da kotu yuzunu gosteriyor ve bunu yaparken araya guzel bir ask hikayesi sikistiriyor. Tarihle uyusan bir film.

  Spoiler içeren alan!
  Begenmeyenler sirf oradaki Turk askeri iki uc ermeni sivili oldurdu diye begenmemis… ayip size. Sanki bizim ordumuz insan degil meleklerden olusuyormus gibi dusunuyorsunuz galiba?! Tarihte boyle seyler ne yazik ki oldu.. kabullenin artik. Hem adamlar, Ruslari ve Ermeni ceteleri Turklerden cok daha barbar ve vahsi gostermisler. Anadoluyu ise olmadigi gibi sanki her tarafi yesillikmis gibi guzel bir sekilde gostermisler. Istanbul’un reklamini yapmislar. Medeniyetten uzak olmadigimizi Trenlerimizi gostermisler. Camiilerin guzelligini gostermisler. Daha ne istiyosunuz?
  0 0
 4. @pitircik

  olmamıs ..

  0 0
 5. İsmail
  Spoiler içeren alan!
  Güzel işlemişler konuyu. Ermeni eşkiyalar var yani türkler ermeni sivillere soykırım yaptı gibi bir şey yok. İki taraf da silahlıydı, arada siviller de öldü. Gayet tarafsız işte. Beğenmediğim yönü Türk subayın yüzbaşının emrine karşı çıkması, biliyorsunuz Türk askeri emre itaatsizlik yapmaz.
  0 0
 6. @graberin

  sanki 1. dünya savasini biz baslattik ! sanki ermenileri biz katlettik ! Joseph Ruben olmamis bu film ! biraz tarih ögren, biraz da az Türk düsmani ol, yeniden cek filmi ..

  0 0
  • @Barbarossa

   Rus limanlarini bombalayip, Ruslara karsi savasi biz baslattik aslina bakarsan 🙂 Burda Turklere karsi hicbir haksizlik yok. Gercekci bir film. Hak yemeyin…

   1 0