8.3
Oy ortalaması:
8.3/10 - 13 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Tarihi belirsiz, apokaliptik bir gelecekte, şiddet günlük yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Uyuşturucu, hırsızlık, tecavüz ve cinayete dayalı bir eğlence anlayışının hükmettiği gençlerden biri, suçüstü yakalandığında arkadaşları tarafından yüzüstü bırakılır ve hapse girer. Hapisten çıkmak için her şeyi göze alan Alex, hükümetin suçluları "topluma kazandırmak" amaçlı tedavi araştırmalarında denek olmayı kabul eder.
Toplumsal yaşam içinde bireyin konumunu ve özgür iradenin dokunulmazlığını, insanı insan yapan özelliklere hükümet müdahalesinin nerelere varacağını sorgulayan film, unutulmaz sahneleriyle, görsel, sosyal ve politik açılardan söyleyecek çok sözü olan, izleyiciye soru işaretleri armağan eden eşsiz bir yapım.

Yorumlar (4)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @TylerDurden

  Being the adventures of a young man, whose principal interest are rape, ultra-violence and Beethoven…

  0 0
 2. @PulseNeon

  Kubrick’in “adam yapıyor bee” dedirten filmidir

  0 0
 3. @Dr_Lecter

  Kubrick’ten yine bir başyapıt. Psikolojik altyapısı çok derin aklınızda kalacak bir film. Bu filmden sonra İngiltere’de suç oranı arttığından Kubrick’in kendi isteğiyle film uzun bir süre İngiltere’de gösterilmemiştir. Filmi vakit kaybı olarak nitelendiren film cahili körler mümkünse bir daha Kubrick filmi izlemesinler. Kubrick filmlerinin örümcek ağı tutmuş eski tablolarında bile anlam gizlidir. Mutlaka izleyin… Süt önemli 🙂

  0 0
 4. remorselessly

  imdb top 10’da olmayı hak ediyor.

  0 0