7.5
Oy ortalaması:
7.5/10 - 2 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Asi ruhlu, başına buyruk ama sicili temiz bir genç olan Luke (Paul Newman) sarhoş olduğu bir gece ortada bir neden yokken kasabanın parkmetrelerine zarar verdiği için hapse gönderilir. Yer ABD'nin güney eyaletlerinden birindedir ve 1960'lı yıllarda bu bölgede hapishaneler bir nevi toplama kampını andırır. Mahkumlar bütün gün yol yapımı gibi ağır işlerde çalıştırılırlar. Şartlar çok çetin disiplin ise sıkıdır.
Önceleri tamamen teslim olmuş gözüken bir Luke diğer mahkumların umutlarını kırsa da son bir kaçma girişimiyle onların gözünde tekrar bir kahraman haline gelir ama bu kez yöneticiler daha ileri gitmesine izin vermeyecekler ve onu vuracaklardır.

Yorumlar (2)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  1. ORHAN

    Başına buyruk Luke-un yarı açık cezaevi hikayesi. Sıradan bir hapisane filmi.

    0 0
  2. Ensar Yeşilalan

    Çok şey ifade eden bir film. Eski hapishanelerin ne kadar bozuk bir sistemi olduğu, kaçışının ne kadar kolay olduğu ve biraz aklını kullanan insanın bile ne kadar kolay kaçabileceğini gösteriyor. Luke’un otoritesi, alfa erkeği oluşu, yaptığı tercihler, prensipleri harika. Bu hayatta her zaman bişeyler başarabilmek için ne kadar piç olman gerektiğini aşılayan bir film.

    0 0