8.8
Oy ortalaması:
8.8/10 - 5 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Film, psikolog Dr. William Moulton Marston`un 'Wonder Woman' karakterini yaratırken esinlendiği gerçekleri anlatıyor. Marston'un feminist süper kahramanı sansürcüler tarafından 'cinsel sapkınlığından' ötürü eleştiri alırken, o aslında kendini yok edebilecek bir sırrı saklıyordu. Marston'ın, 'Wonder Women' karakteri için ilham aldığı 2 kadın vardı. Biri eşi Elizabeth Marston, diğeri ise hep birlikte yaşadıkları sevgilisi Olive Byrne. Bu düzen karşıtı güçlü iki kadın, Marston ile birlikte insan davranışları üzerinde çalışırken bir yandan da gizlilik içinde bir hayat sürüyorlardı.

Yorumlar (3)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. ilhan

  Filmin belgesel olduğuna bakmazsak 10/10 masterpiece ama belgesel olduğuna bakarsak çok büyük bir kısmı uydurma gerçek insanlardan kurgusal hikaye çıkarılmış biyografi olmaması gerek.

  0 0
 2. tamer

  Çocuk tecavüzü dışında karşılıklı bütün duygular normaldir canlıların doğasına da aykırı değildir. Ahlak dinler icat edildikten sonra bozulmuştur. Dinler ahlakın da insanın duygu evrimini de mahvetmiştir. Filmde bu iki normun bir arada -gayette- olabilirliği işlenmiş. Toplum denen şey çobanlarla dolu sürü hayatıdır. Ne mutlu sürüden ayrılıp kendi doğasını doğalını yaşayanlara.

  0 0
  • @thatstrangelady

   Sonuna kadar katılıyorum. Keşke insanlar bunu kavrayabilse artık ama dinlerin kölesi olmaya devam ettikleri sürece ilerleme göremeyiz toplumdan.

   0 0