7.2
Oy ortalaması:
7.2/10 - 30 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Alien" ve "Blade Runner"ın yönetmeni Ridley Scott tanımlanmasına katkı sağladığı türe geri dönüyor. Prometheus ile Scott ezber bozan bir mitoloji yaratıyor. Bu mitolojik dünyanın içinde bir grup kaşif, Dünya üzerindeki insanoğlunun kökenine dair bir ipucu keşfediyor. Bu ipucu gruptakileri evrenin en karanlık köşelerine heyecanlı bir yolculuk yapmaya zorluyor. Ancak yolculuğun sonunda insan ırkının geleceğini kurtarmak için korkunç bir savaşa katılmaları gerekiyor. ''Prometheus'' ile yeni bir mitoloji yaratan Scott, insan ırkının dünya üzerindeki köklerini araştıran bir ekibin hikayesini anlatıyor. Bu serüvende evrenin en karanlık köşelerine sürüklenen ekibin kökleri ararken buldukları, dünyanın sonunu getirebilecek bir şey oluyor. Bu durumda artık bununla savaşıp, insan ırkını bu bilinmez tehlikeden kurtarmaları gerekiyor.

Yorumlar (11)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @carpediem07

  bu kadar güzel bir sitede,bu kadar güzel bir filme çöp diyen insan görmek gercekten şaşırtıcı ilginc birsey ..

  0 0
 2. @prometiyusx

  yeni alien serisinin başlangıç filmidir bundan sonra 2017 yapımı alien filmini izlemenizi öneririm ardından ise 2018 ağustos ayında vizyona gelicek predator filmi ve son olarakta tarihi belli değil alien vs predator çekilecektir. eski bir serinin yeniden zamanın teknolojisi ve grafikleri ile çekilmesidir özetle.

  0 0
 3. nerdcow

  Filmleri sadece “izlemek” için izleyen arkadaşlar, kendi ortamlarında bu tarz filmleri anlamadıklarında “bro, geçen prometheus diye bir film izledim, çöp” diye söyleşide bulunacaklardır.

  Onlara buradan sesleniyorum, bu filmi beğenmeyebilirsin ama çöp demek senin ne haddine gafil insan? Bir kere filmlerin nasıl izleneceği hususundaki temel yapılacak şeyleri öğren, mesela izleyeceğin filmde hayranı olduğun aktör var mı?

  Aktör nedir biliyor musun?
  Tanıyor musun?
  Kaç tane filmini izledin?
  Hangi oyuncu senin en sevdiğindir?
  En sevmediğin oyuncu hangisidir?

  gibi gibi…Filmleri sadece “izlemek” için izleyenler lütfen bu filmi izledikten sonra yorumlarda bulunmasınlar. Bir kilo çerez alıp nasıl bitireceği derdiyle kafa yorarken aklına “film izleyerek” fikri, çerezini bitiriyor fakat beyni, izlediği filmin hiçbirşeyinden haberdar değil. İyi geceler

  1 0
 4. Cenk

  namuskeeper adlı arkadaşa katılıyom. keşke izlemez olaydım. boşu boşuna 2 saatimi harcadım.

  0 0
 5. Hakan

  Hani beğenirsin ya da beğenmezsin tamam da çöp vs ne demek? Yok onu izlemiş yok bunu izlemiş. Sen varolan tüm filmleri izlesen ne olacak zerre anlamadıktan sonra.. Bana göre değilmiş beğenmedim de eyvallah.

  Bu film Alien serisinin başlangıcıdır. Alien’ın nerden geldiğini anlatır. Zaten o uzaylının ölüşüne bakar ve Alien’ı da seyrettiyseniz anlarsınız. Yaratıcıyı bulma diye çıkıp eceline ulaşan insanoğlunun açgözlülüğünü ve kibirini bilim kurgu ile anlatan muhteşem bir film. Bir de üstüne insan tarafından yapılmış androidin hayatı da ironi olarak eklenince daha da bir güzel oluyor.

  Adam, Alien filmlerinin vazgeçilmez android karakterlerinin de atasıdır.

  0 0
 6. @NamusKeeper

  hayatımda bir sürü film izledim. interstellar dan tut godfather a kadar ne kadar film varsa izlemişimdir. konu güzel seçilmiş ama işlenilmemiş adam akıllı. hikayede sürekli bi kopukluk var sonlara doğru klasik uzaylı filmlerine sardı. izlerken resmen kıvrandım hadi bitsin yarım bırakmamayım diye. sırf gizem olsun filmin içinde diye çok uğraşmışlar ama pek bi halta yaramamış. son olarak öncesinde de belirttiğim gibi yine belirteyim. film çöp. türk dizisi veya türk filmi hayranı da değilim. o yorumu yaparken türk dizi ve filmlerini baz alarak yapasydım filme şahane derdim. bir sürü bilim-kurgu izledim, ve aralarında en pişmanlık duyduğum film budur

  0 -1
 7. nuri

  Tam bir çöp diyen arkadaş 1 gram filmden anlamıyor, kendini Türk filmlerine çok vermiş olmalı ki böyle talihsiz bir yorum yapmış. Ridley Scott filmleri her zaman gişe yapan efsane filmler arasına girmiştir. 2. filmi olan alien covenant için bile bir sürü sponsor edinmiştir. örn:Reebok, kendisine nacizane fikrim bilim kurgu dan uzaklaşıp drama izlemesidir.

  0 0
 8. cahilkatleden

  çöp diyenler gitsin recep ivdik yada arog falan izlesin lüüüütfenn….

  0 0
 9. @mocha

  kesinlikle çöp değil. ridley scoot ailen filmlerinin başlangıcını yapmış aslında, ama anlamayanlar saçma bulabilir. İdris Elba ile Charlize var daha ne olsun. Çöp demek çok ama çok büyük bir haksızlık… Yaratık serisini syreden anlar gerisi ergen eleştirisi

  0 0
 10. @NamusKeeper

  hani bir şey yaparsınız. keşke yapmasaydım dersiniz. işte, bu filmi izlerseniz öyle olacak.
  tam bir çöp.

  0 0