7.4
Oy ortalaması:
7.4/10 - 5 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Bu muhteşem film, 'imparator' lakaplı usta japon yönetmen Akira Kurosawa tarafından çekilen, ünlü ingiliz yazar shakespeare'in 'kral lear' adlı eserinin japon adaptasyonudur. Yaşlı savaş lordu krallığını üç ayrı kalede yaşayacak üç oğlunun arasında paylaştırmaya karar verir. Yaşça büyük iki kardeş bu durumdan oldukça memnundur. Ancak en küçük oğlu babasının çıldırdığını düşünmekte ve iki ağabeyinin çok geçmeden birbirleri ile savaşmaya başlayacakları düşünmektedir. Bu tahmini çok geçmeden gerçeğe dönüşecektir.

Yorumlar (6)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @Seyredici

  Harika,muazzam bir film..

  0 0
 2. @HHK1

  Büyük ustanın destansı filmlerinden bir tanesi daha… Epik bir destan. Ran, seyredilmenin ötesinde övgüye değer bir film… Türün meraklıları kesinlikle keyif alarak izleyeceklerdir. Soytarı eleştirileri ve denge unsuru olması nedeniyle dikkat çekici bir rol kişisi durumunda. Filmde kadın egemenliğinin izlerini Efendi Taro’nun karısı Keeda rolünde göreceksiniz. Hırsın ve intikam duygusunun ne kadar yok edici olduğuna bir kez daha tanıklık edeceksiniz. İzlemenizi öneririm.

  1 0
 3. Mücahit Atabey

  Akira kurosawa bir dahi. 👍

  2 0
 4. Ahmet

  Muazzam film kötü diyenler zevksizdir, güç tutkusu şehvet gibi duyguların krallığı nasıl paramparça ettiği ve psikolojik derinliklerde inen öğretici bir film

  2 -1
 5. @kripto9999

  uzak durun.

  0 -1
 6. kadir

  fillm güzel hem aksiyon sahnelerı hemde sözlü sahneleri fazla . filmde shakespeare’nın oyununun film versiyonudur ” King Lear”

  1 0