8.6
Oy ortalaması:
8.6/10 - 5 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Şafaktan Önce, Tayland’ın en ünlü hapishanelerinden birinde 3 yıl hapis yatmış genç İngiliz boksör Billy Moore’un, gözlerinize inanamayacağınız anılarından uyarlanan gerçek bir hikaye. Bir anda kendisini uyuşturucunun ve hapishane içi çete savaşlarının içinde bulan Moore, hapishane yönetimi Muay Thai boks turnuvalarına katılabileceğini söylediğinde, bunun kurtulmak için tek şansı olabileceğini düşünür. Billy, özgürlüğünü kazanmak için bir dövüşten başka bir dövüşe savrulduğu, aksiyon ve yumruklarla dolu, sonunda da özgürlüğünden başka kaybedecek bir şeyi olmadığı bir maceraya sürüklenir. Son dönemde The Lobster, Moonlight, Hereditary gibi filmlerle çıkış yapan A24’ün son bombası Şafaktan Önce; Tayland’da gerçek bir hapishanede ve gerçek mahkumlarla çekilen, akıldan çıkmayacak bir yolculuk. Dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan filmin başrolünde ise Peaky Blinders ve Black Mirror dizileriyle yıldızı parlayan yetenekli oyuncu Joe Cole bulunuyor.

Yorumlar (4)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  
 1. @xeagle

  Film biraz uzun olsakta sıkmadan merak uyandırarak izlettiriyor.

  0 0
 2. ORHAN

  Hapisane anılarından yola çıkılarak anlatılmış,müthiş bir sinema örneği. JOE COLE-ın olağan üstü oyunuyla mükemmel görüntüleriyle izlenesi bir film BU FİLM.

  0 0
 3. @mocha

  …hapishane hayatını merak etmekten ziyade, yakın plan çekimlerin, dublörsüz sürekli antreman ve dövüş sahnelerindeki doğal efektlerin, Tayland hapishanelerindeki insanlık dışı durumu görüp halimize şükretmeyi bize gösteren, tam biyografi sınıfına sokamayacağım bir film. Gerçek mahkumlarla gerçek bir hapishanede çekilen bir belgesel değil bu bildiğin adamlar burada film yapmışlar. Cannes film festivalinde Joe Cole çok takdir edilmiş çoğu oyuncu ve yönetmen tarafından. Her ne kadar film de olsa çekim mekanlarındaki gerçek pislik havası oyuncuyu bozmamış ortaya mükemmel bir film çıkmış. Bence çok ama çok iyi olmuş.

  0 0
 4. SEE

  Tayland hapishane hayatini merak eden birisi var izleyebilir.
  Konu Gercek islenis guzel ama sanki tam olmamis gibi.

  0 0