9.5
Oy ortalaması:
9.5/10 - 25 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Savaş Vadisi, İkinci Dünya Savaşı’nda ABD – Japonya savaşı sırasında insanları öldürmeyi reddeden vicdani retçi asker Desmond T. Doss’un sağlıkçı olarak savaşa gönderilmesi üzerine bir hikâye. Filmin vicdani retçi bir askerin hayat hikâyesini temel alması. Doss savaşta insan öldürmeyi kabul etmemesine rağmen o cehennem atmosferinin içinde yer alarak birçok kişinin hayatını kurtarıyor.

Yorumlar (10)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @umutistn

  Luke Bracey’in(Smitty) savaş sahneleri efsaneydi. 3. izleyişim yine de sıkılmadan izledim. Sam Worthington’u (Glover) rol aldığı avatar filminden sonra izlediğim en iyi filmiydi. Vince Vaughn’u (Çavuş) ise komedi filmlerinden sonra bu tarz bir film de görmek çok hoş. Asker rolü tipe tam uyuyor. Neyse lafı çok uzattım izleyin pişman olmayacaksınız.

  0 0
 2. Gamze

  Yaşanmışlıklar hep böyle güzel, anlamlı, acı ama bir o kadar da hayat dolu olmak zorunda mı? Çok güzeldi film yada gerçekler…

  0 0
 3. @Wunschen

  10/10 . Tek kelime ile muazzam bir film.

  0 0
 4. @HHK1

  Vicdani retçi bir askerin II. Dünya Savaşı’nda Pasifik cephesinde kahraman olmasını anlatan gerçek bir karakterin hikâyesi… İnançlı bir insanın inancı uğruna çektiği acılar ve sonrasında yaşadıklarının taçlanması… Yönetmen Mel Gibson’un savaş filmleri arasında kendi oynadığından daha iyi bir performansla çektiği bir film olarak halkaya eklenecektir. Savaş sahnelerinin estetize edilmiş şiddeti ağır gösterimler ve müzik ile daha da etkili oluyor. İlgi ile izlenecek bir film olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu tarz savaş filmlerini sevenler pişman olmayacaklar.

  0 0
 5. @olbition

  yine yaşanmış bir hikaye yine güzel bir filme kurgulama kaçırmayın derim.

  0 0
 6. @Barbarossa

  Sirf bu filme 10 yildiz verebilmek icin kayit oldum. Harikaydi… Website kurucularina boyle kaliteli bir hizmette bulunduklari icin cok tesekkur ederim.

  0 0
 7. @okanhas

  Konusu II. Dünya Savaşı olan mükemmel bir yapıt. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

  0 0
 8. @pasaeli

  mel gibson artık bu işte kesinlikle otorite olmuş bir isim son dönemin müthiş hikayesi gerçek olması dahada çarpıçı özel kılmış filmi

  0 0
 9. Gürcan

  Harika bir film.Soluksuz izleyebilirsiniz.Süperrr.

  0 0
 10. @kafkavari

  Şimdi savaş filmi izleme arayışı içerisine giren arkadaşlar, yorumlara göz atıyor ise devamını okuyun.
  hayatınızın her sahasında yer edinecek, unutmayacağınız, hem savaş zevki, hem kararlılık ve büyük bir iradeyi gözler önüne seren gerçek hayattan alınmış Imdb punanın fazlası ile hak eden muazzam bir otobiyogrofi.
  – izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

  0 0