8.8
Oy ortalaması:
8.8/10 - 39 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Tam yedi dalda Akademi ödülü kazanan Schindler'in Listesi, En İyi Film ve En İyi Yönetmen başta olmak üzere pek çok kez ödülle onurlandırıldı. Film soykırım zamanında 1100'den fazla Yahudi'nin hayatını kurtaran Nazi Partisi'ne üye, çapkın ve savaş yanlısı olan esrarengiz Oscar Schindler'in tarihten hiçbir zaman silinmeyecek olan gerçek hikayesini anlatıyor. Bir Steven Spielberg filmi olan Schindler's List, tüm zamanların en saygı duyulan, en şerefli filmlerinden biri olarak sinemanın yapıtaşlarından biri oldu ve tarihteki yerini aldı. Tam ydi dalda Akademi Ödülü kazanan film. En İyi Film ve En İyi Yönetmen başta olmak üzere daha pek çok kez ödülle onurlandırıldı. Bunlardan bazıları Bafta, New York Film Eleştirmenleri, Ulusal Eleştirmenleri Birliği, The National Board of Review, yapımcılar Derneği, Los Angeles Film Eleştirmenleri, Chicago, Boston ve Dallas Film Eleştirmenleri tarafından En İyi Film Ödülü, Christopher Ödülü. Hollywood Yabancı Basın Birliği Altın Küre Ödülü, Ayrıca Steven Spielberg'e takdim edilen Amerikan Yönetmenler Birliği. Film, soykırım zamanında 1.100'den fazla Yahudinin hayatını kurtaran Nazi partisine üye, çapkın ve savaş yanlısı bir adam olan esrarengiz Oscar Schindler'in tarihten hiçbir zaman silinmeyecek olan gerçek hikayesini anlatıyor. İnsanlık tarihin kara dönemlerinden biri olarak anılacak bir zamanda yaptığıyla farklılık yaratan bir adam ve bu soykırımdan kurtulmayı başabilmek bir zafer hikayesi midir? Steven Spielberg tarafından yönetilen film, En iyi Senaryo. En İyi Görüntü Yönetmeni, Müzik, Kurgu ve Sanat Yönetmeni ödülleri kazanırken, Liam Necson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall. Jonathan Sagella ve Embeth Davidtz de filmdeki performanslarıyla büyük alkış aldı. Görüntü kalitesinin yenilenmesi, 5.1 digital ses ve yepyeni özel seçenekleriyle koleksiyonunuzda mutlaka olması gereken bir başyapıt.

Yorumlar (4)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @Dr_Lecter

  ‘Öldürme yetkisine sahip olup da öldürmüyorsan güçlüsündür.’
  Nazi rejimini ve yaptığı katliamları daha iyi anlatan bir film hatırlamıyorum. Oskar Schindler’in savaşın getirmiş olduğu ortamdan faydalanıp işi için Yahudileri çok ucuz maliyete çalıştırması ve onlar üzerinden zengin olmak isteyen bir adamdan. Yahudilerin hayatta kalması için bütün servetinden vazgeçen bir adama dönüşmesini izliyoruz. ‘Çok daha fazlasını kurtarabilirdim,bu araba bu rozet en az on insan eder…’ diyecek bir şey yok. Steven Spielberg’den unutulmayacak bir iş Liam Neeson’dan unutulmayacak bir oyunculuk. Yaşanan acıları hissettiren insanı o zaman ki psikolojiye sokabilen müzikleri, kıyafetleri, oyunculukları ve siyah-beyaz olması hepsi mükemmeldi. Şimdi kim izleyecek bunu 3 saat diye ertelemeyin mutlaka izleyin. İyi seyirler. –“Kim bir hayat kurtarırsa, bütün dünyayı kurtarmış sayılacaktır.”–

  1 0
 2. @Rashiphate

  Film aslında her sahnesinde çok ince mesajlar veriyor mesela, vagondakiler su su diye kıvranıp nefessizlikten bayılacaklarken diğer sahnede Schindler derin derin nefes alıyor ve kamera açısında musluktan su damlıyor. Bir filmi güzel yapan ayrıntılardır…

  1 0
 3. @nicholson

  Sonunda ağladığım ender filmlerden… Belkide tarihe geçmiş en büyük insanlık suçlarından birini mükemmel bir şekilde anlatıyor, tam bir başyapıt.

  Öldürülen 6 milyon yahudinin anısına……

  21.12.2017 22:00

  1 0
 4. @iffetarkan

  Nazi rejimi zamanında yapılmış olan soykırımların olağanüstü gerçek hikayesi.İnsanlığını kaybetmişlere verilen insanlık dersi.
  Dilerim böyle katil diktatörler bir daha dünyaya hakim olmaz ve böyle katliamlar bir daha yaşanmaz
  Mutlaka ama mutlaka seyretmeniz gereken bir baş yapıt.

  1 0