8.0
Oy ortalaması:
8.0/10 - 3 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Galaksiler arasında çıkan savaşın kaybeden tarafında yer alan Yüzbaşı Malcolm Reynolds, görevinden ayrıldıktan sonra sahibi olduğu Serenity adlı uzay gemisiyle taşımacılık yapmaya başlamıştır. Kendisine çok sadık bir ekiple çalışır. Ekip üyeleri arasında kavga ve anlaşmazlıklar hiç bitmese de hepsinin ortak özelliği Malcolm Reynolds'a son derece sadık olmalarıdır. Günün birinde Serenity adlı gemisine iki yeni yolcu alır. Bunlar genç bir doktor ile telepatik güçleri olan kız kardeşidir. Pazarlık yaptıkları fiyattan fazlasını ödemişlerdir. Her ikisi de kainata hükmeden koalisyon güçlerinin elinden kaçmayı başaran kaçaklardır. Koalisyon güçlerinin özellikle genç kızı ele geçirmek için yapmayacağı şey yoktur.

Yorumlar (1)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @powerist

  2002-2003 yıllarında Fox kanalında yayınlanmış, tek sezon yayınlandıktan sonra bilinmeyen bir sebeple iptal edilmiş; buna rağmen çok çok büyük bir hayran kitlesine sahip, imdb puanı 9,0 olan Firefly adlı dizinin kaldığı yerden devam eden bir nevi final bölümüdür Serenity.

  Spoiler içeren alan!
  Bir diziye kaldığı yerden -diziyi hiç izlemeyen kitleyi de düşünerek- devam ve final filmi çekmek zaten zorken; kaliteli bir vahşi batı temalı bir bilim kurgu filmi çekmeyi başarmak olağanüstü bir çaba gerektirir. Filmin senaristi ve yönetmeni olan Joss Whedon bunu başarmış.
  Özellikle finaldeki Mal (Nathan Fillion) ile Operative’nin (Chiwetel Ejiofor) kavga sahnesiyle River’ın (Summer Glau) yağmacıları tek başına alt ettiği sahneler için bile seyredilir.

  Tekrar seyrederken de geçmişi yad ettim: Yıllarca MSN Messenger’da (ruhuna el-Fatiha) nick’imin yanında yazan “Rüzgarda savrulan bir yaprağım. Bak; nasıl süzülüyorum…” cümleleri de bu filmdendi…

  0 0