9.1
Oy ortalaması:
9.1/10 - 47 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Kusursuz bir katil. Masum bir kız. Birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyleri kalmamış. Erkek sessizce hareket ediyor. Duygusuzca öldürüyor. İz bırakmadan yok oluyor. Zayıf noktasını ise sadece... 12 yaşındaki bir kız biliyor.
12 yaşında New York'ta yaşayan bir kız olan Mathilda üvey ailesinin yanında sevimsiz bir yaşamı paylaşmaktadır. Babası, iki taraflı oynayan bozulmuş polis Norman Stansfield için uyuşturucuları saklamaktadır. Mathilda'yı kaçıp gitmekten tek alıkoyan küçük erkek kardeşidir. Bir gün, Stansfield ve adamları sudan bir sebepten, tüm ailesini katlettikleri zaman, o sırada alışverişte olan Mathilda şans eseri hayatta kalır ve en çok ihtiyacı olduğu sırada Léon'un dairesine saklanarak kendini kurtarır.
12 yaşındaki kız, kısa süre içinde Léon'un sıradışı mesleğini keşfedecek ve küçük kardeşinin intikamını almak için bu profesyonel katilden yardım isteyecektir. Babalık yapmak işlerinde ve arkadaşlıkta olabildiğine deneyimsiz olan Léon Mathilda'yı beladan uzak tutmak için ümitsizce çabalar. Sonunda bir katil, bozulmuş bir polis ve masum küçük kızın ekseninde dönen hikaye doruğa çıkarak yönetmen Luc Besson'un en iyi filmlerinden birinin öyküsünü oluşturur.

Yorumlar (4)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @MrNobody

  Keşke daha önce izleseydim dediğim bir film. Hiç sıkmıyor. Çok diyemem ama güzel bir film. İzlemenizi tavsiye ederim.

  0 0
 2. @caliskanbirkoala

  Tumblr kanser kitlesinin bile beni bu filmden soğutamadığı gerçeğini göz önünde bulundurursak unutulmaz bir film diyebiliriz. Size hissettirdiği duygular gerçekten sahici ve ne kadar zaman geçerse geçsin anımsadığınızda yüzünüzde buruk bir gülümseme oluşturuyor. İzlenmelidir, şiddetle tavsiye ederim.

  0 0
 3. @recubkc

  Mantığınızı bir kenara bırakın ve bu filmi soluksuz izleyin.

  0 0
 4. @fesabay

  sıkılmadan izlenir

  0 0