9.2
Oy ortalaması:
9.2/10 - 5 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Kuzey Kutbu'ndayız. Norveçli 2 araştırmacı, tuhaf bir şekilde bir Haski kurdunu çılgınca avlamaya çalışırken Amerikalıların üssüne kadar gelir ve ölürler. Kurt kampa sığınır. Pilot MacReady ve doktor Copper durumu araştırmak için helikopterle Norveçlilerin kampına giderler. Açıklanamayan olayların izini taşıyan kamp yerle bir olmuştur. Etrafta ölüler ve donmuş bir buz blokun içinde tuhaf bir nesne vardır. MacReady ve Copper kendi üslerine döndüklerinde dehşet başlar. Masum kurt köpeği, öldürdüğü herkesin şekline bürünebilen "şey"e dönüşmüştür. 1951 tarihli Howard Hawks filminin John Carpenter imzalı bu tekrar yapımı, John W. Campbell Jr.'ın esin kaynağı olan öyküsü Who Goes There?'e daha sadık bir uyarlama. Carpenter New York'tan Kaçış yıldızı Kurt Russell'a bir kez daha şans vererek ne kadar yerinde bir seçim yaptığını kanıtlıyor. İlk vizyona girdiği sırada gişede çuvallayan gerilim dolu film, giderek kültleşerek hakettiği kült mertebesine kısa sürede ulaştı ve yeni bir bilim kurgu / fantastik janrının da öncülüğünü yaptı.

Yorumlar (2)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  1. @Nietzsche

    Filmin görsel efektleri beklediğim daha iyi ve bu filmi günümüzdeki aşırı basit senaryolu fakat sağlam görsel efekte sahip filmlere tercih ederim. Senaryo abicim senaryo

    0 0
  2. @jbjhgjgj

    Konuyla alakasız olacak ama Escape from the New York filmi başka bir filmin tekrar çekimi olabilir mi? Veya sonradan Escape from the New York filmi tekrar çekilmiş olabilir mi? Ona benzer bir film izlemiştim diye hatırlıyorum.Bilginiz var mı? Bu arada 1951 tarihli Howard Hawks filmi var mı bu sitede? Teşekkürler.

    0 0