1.0
Oy ortalaması:
1.0/10 - 1 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Bundan 44 yıl önce, 14-20 Ağustos 1971 tarihlerinde Stanford Üniversitesi’ndeki psikoloji bilim dalı öğretim görevlisi Philip Zimbardo, bir deney yapmaya karar verir. 24 erkek öğrenciden oluşan bir grubu, mahkumlar ve gardiyanlar olacak şekilde ikiye ayırıp onları üniversite binasının bodrum katında oluşturdukları bir hapishane simülasyonunda bir haftaya yakın süre “rollerinin” içine bırakır. Deneyin sonuçları dünyayı şok ettiği gibi, Abu Ghraib Hapishanesi’nde yaşanan insanlık dışı işkencelerin de ortaya çıkması ve daha sonra değerlendirilip incelenmesinde büyük rol oynar.

Yorumlar (3)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @m3rt

  Aynen önceki yorumda tam bilgim olmadığı için üstün körü konuştum ama film sürekli remake “tekrar çekim” yapılan bir kurguya sahipmiş. Bu kurgunun 3 adet filmi çekilmiş. Yine de 2010 yapımında oyunculuklar daha kaliteli.

  0 0
 2. @m3rt

  Filmin kurgusu ya araklama ya da tekrar çekim gibi bir şey. 2010 yapımı “Experiment” filmide aynı konuyu ele alıyor filmde. Ve orada ki oyunculuklar bundan kat kat daha iyi. Böyle bir saçmalık neden yapılmış anlamış değilim. Bunu izleyeceğinize bahsettiğim filmi bulup izleyin daha iyi.

  0 0
  • @m3rt

   Hayır kimsenin mi diğer ki filmden haberi yokta ödüller, övgüler yağdırmışlar bu filme ? 😀 Çok garip.

   0 0