8.4
Oy ortalaması:
8.4/10 - 17 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Dram türündeki film 1971'de Pentagon belgeleri etrafında dönen yasal süreci konu alıyor. Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Hanks) ve yayıncı Katharine Graham (Streep) ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı'nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır. Nixon yönetimi The Post'un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir... Lincoln, Schindler’in Listesi, Yapay Zeka, Terminal ve Er Ryan’ı Kurtarmak gibi sinemanın en önemli klasiklerinden kimilerini seyircilere kazandıran Steven Spielberg'ün yönetmen koltuğuna oturduğu The Post'un başrollerini ünlü yönetmenle Terminal ve Casuslar Köprüsü'nde birlikte çalışmış olan iki Oscar ödüllü Tom Hanks ve üç Oscar ödülünün yanı sıra 20 adaylığı bulunan usta oyuncu Meryl Streep üstleniyor.

Yorumlar (9)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @thelastironer

  İlk olarak site yönetimine böyle kaliteli playerları olan böyle kaliteli bir siteyi bize sundukları için teşekkür ederim.
  İkincil olarak demokrasilerde kuvvetler ayrılığı konmasının bir nedeni vardır. tiranlık ortaya çıkmasın diye. burada herkes ‘gazetelerin sorumluluğu halkadır develete değil’ cümlesine takılmış, onu beğenmiş olarak duruyor. ama ben bir cümleyi daha çok önemsedim, yanlış görmediysem televizyonda konuşan adam bilgileri sızdıran adamdı ve diyordu ki; “Bence alınması gereken ders, bu ülkenin insanlarının artık Başkan’ın ülkeyi tek başına yönetmesine izin vermeyi kaldıramayacağıdır, özellikle de meclisin yardımı olmadan yönetilen dış işlerini. Başkan Johnson’un bu yayınları vatana ihanetle ilişkilendirmesine şaşırdım. Çünkü bu, bende şu düşünceyi uyandırdı: Belirli bir hükümetin belirli bir bireyinin itibarının zarar görmesini vatana ihanet olarak görmek ‘Ben Devletim’ demekle neredeyse aynı şey.”

  0 0
 2. murat

  mahkeme karari; basin halk icin calismalidir politikacilar icin degil. su anda tum basin organlarinin akp hukumeti tarafindan domine edildigini dusunursek kime inanacagiz??? film harika Meryl streep,Tom hanks ve speelberg muhtesem bi karisim

  0 0
 3. @idiris

  güzel film arkdaşlar…ama film size öyle ıslak hayaller kurdurmasın zira bizde ve diğer doğu ülkelerinde (aslında batıda çok farklı değil) adamı çükünden asarlar..

  0 0
 4. @erdbir

  Ülke gündeminin medya ayağı, özellikle yazılı medya çalışanları için büyük bir ders var. “Basın halka hizmet etmelidir, iktidara değil.”

  0 0
 5. Adınız...*

  Bu arada Silicon Valley’deki Jared’ı görünce ister istemez bi’ gülümseme geldi 😀

  0 0
 6. Adınız...*

  Off uzun zamandır böyle enfes oyunculuk izlememiştim. Efsanesin Hanks baba. Bu adama dünyanın en sıradan senaryosunu bile versen yine de keyifle izletir. Harika film olmuş. Tabi Spielberg’ü de es geçmemek lazım. Başyapıt çekmiş.

  0 0
 7. @ACF1

  Nefis bir film daha S.S den. Oyuncular,kurgu,senaryo harika. Tebrik ederim.

  0 0
 8. ORHAN

  1970 NERDE.. 2018 NERDE.. eller nerde sen nerde … Gazeteler hükümetlere değil, halka hizmet ederler NOKTA.

  0 0
 9. @ikarusus

  izlenmesi gereken bir film ,mükemmel 🙂

  0 0