7.2
Oy ortalaması:
7.2/10 - 10 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Norveç’in en önemli sinemacılarından Joachim Trier bu kez gerçeklikten bir nebze uzaklaşıyor ve âşık olunca doğaüstü güçlere kavuşan bir genç kızın hikâyesini beyazperdeye aktarıyor. 1980’lerin Japon animeleri, Stephen King romanları ve synthesizer müziklerinden ilham alan filme adını veren Thelma, kasabadaki hayatını ve dindar ailesini geride bırakarak Oslo’ya, üniversitede biyoloji okumaya giden çekingen bir kızdır. Burada, güzel sınıf arkadaşı Anja’ya âşık olur, ancak bu durum Thelma’ya fazla ağır gelir. İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale kazanan Reprise / Tekrar ve Oslo, 31 Ağustos filmleriyle tanıdığımız Joachim Trier’in özel efektlerden destek alan ve Norveç'in oscar adayı seçilen filmi Thelma, uluslararası prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yaptı.

Yorumlar (7)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @ACF1

  Nefis. Çok etkili bir akış var. Müzikler harika. Ben beğendim valla. Sağlıcakla kalın.
  İzlemeyen varsa Oslo 31 i de izlesin derim. O bundan daha iyi.

  0 0
 2. ORHAN

  Yönetmenin önceki iki filmine göre, yavaş ve kasvetli bir film olarak geldi bana. Bununla beraber afişteki gözler üzerindeki kuş bir o kadar da anlamlı.

  0 0
 3. @d21k

  mükemmel…

  0 0
 4. @Ladynova

  Enteresan ve etkileyici bir film.

  0 0
 5. @acemihtiyar

  Farklı bir konu, güzel kurgulanmış. Ancak çok durağan ilerliyor. Böylesine yavaş ilerlemesi sıkıcı hale getiriyor.

  0 0
  • @yobas

   Maalesef İskandinav yapımı filmlerin bir özelliğidir bu değindiğiniz konu. Kimi seyirciye hoş kimi seyirciye sıkıcı gelmektedir.

   0 0
 6. selosuba

  çok sıradışı bir film
  çok beğendim

  0 0