-
Oy ortalaması:
İlk oy veren siz olun
Senin Oyun: - / 10

Polanski'nin apartman üçlemesinin diğer filmi "Le Locataire"'da ayyuka çıkacak gerçeküstü dokunuş, "Repulsion"u gerçek ile düş arasında gidip gelen kendine has bir cinayet filmine büründürmüştü. Freudyen analiz, kimi duyguları bastırma ve toplum tarafından bastırılma duygularına dair bir kadın katil profili... Kadınsı duyguların çemberinde gittikçe daralan bir dünyanın, küçücük bir evde yalnız başına yaşamak zorunda kalma kavramıyla özdeşleştiği filmde Carole'u bitmek tükenmek bilmeyen tiksintisini bir an olsun bastırabilmek için öldürmek zorunda kalan bir tür seri katile dönüştürmüştür. Filmde bir güzellik salonunda çalışan Carole, oldukça içine kapanık genç bir kadındır. Bastırılmış cinselliği yüzünden hem özel yaşamında hem de işte dışlanan Belçikalı Carol, Londra'da beraber oturduğu kız kardeşinin evli sevgilisiyle tatile çıkmasının ardından evde tek başına kalır. Carol, korkularına teslim olur ve hayalle gerçekleri ayıramadığı dünyasında tamamen çözülür.

Yorumlar (2)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  1. arif

    Türüne göre muhtesem bir yapıt diyebilirim.Roman Polanski severler bunu kaçırmamalı..yeni yapımlardan ‘ayin’ filmi bu türe yakındır.izleyen zaman kaybetmez ama arşivine bir tane daha değer katar.saygılarımla

    0 0
  2. ORHAN

    Uzun bir bölümü tiyatral olarak seyreden film, Roman Polanski sineması ögeleriyle ve de Ctherine Deneuve oyunuyla bütünleşiyor. Genç hemde çok genç haliyle Catherine-i izlemek ayrıca keyifli. S,nema sevenler izlemeli.

    0 0