8.1
Oy ortalaması:
8.1/10 - 11 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Uzayda, bağırdığınızı kimse duyamaz. Güçlü ve korkutucu. "Yaratık" bilimkurgu serisinin ilk bölümü!
Yaratık, bilim kurgu tarihinin en popüler serilerinden birisinin ilk filmi. Film, Sigourney Weaver'ı galaksideki en ileri organizmayla savaşan çelik iradeli Ripley rolünde tanıtıyor. Terör, Nostromo uzay gemisinin mürettebatının ıssız bir gezegenden gelen sinyali araştırması ve korkunç bir keşif yapmasıyla başlar: Canlı insanların içinde türeyen bir canlı. Artık mürettebat sadece kendi hayatları için değil, tüm insanlığın geleceğini kurtarmak için savaşacaktır.
Kurtarma gemisi Nostromo, uzun görevinden Dünya'ya dönerken yakındaki bir gezegenden bir yardım sinyali alır. Önce kararsız kalan mürettebat, sonunda yardım etmeye karar verir. Gezegene yapılan zorlu bir inişten sonra bir ekip arama çalışmaları için bölgeyi araştırırlar. Girdikleri bir mağarada bilinmeyen bir ırkın yumurtalarını bulurlar. Aynı sırada gemi bilgisayarı aldıkları sinyalin bir yardım sinyali değil uyarı olduğunu deşifre eder. Yumurtalardan biri kırıldığında ekip nasıl bir belaya bulaştığını farkeder... Ridley Scott'in başlattığı Alien serisi gişelerde büyük başarı yakalamış, günümüze dek toplam 4 film çekilmişti. Halen 5. film ile ilgili çalışmalar sürmekte. 1980 yılında en iyi sanat yönetimi ve en iyi efekt dalında Akademi Ödülleri'ne aday olan film, efekt dalında bu ödüle layık görülmüştü.

Yorumlar (1)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  1. @fatrix

    site yoneticileri.. yaptiginiz is gercekten mukemmel..siteniz cok kaliteli butun filmler cok seri acliyor ve hepsinin goruntu kaliteside mukemmel bu tarz eski filmleri arsivlemeniz takdire sayan.. ozelliklede sitenin film arsivinde altyazi odakli olmaniz cok mukemmel lutfen bu sisteminizi bozmayin..dublaj icerikli cok fazla site var ve siz bu antidublaj iceriklerinizle dublaj sevmeyenlerin ilk seceginisinz tskrler bize bu hizmeti sundugunuz icin..

    2 0