7.1
Oy ortalaması:
7.1/10 - 12 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Dünyanın Atom Çağı'na girdiği gelecekte insanlar megapollerde yaşamaya başlamıştır ve suça karşı acıması olmayan polis güçleri suçlu potansiyali gördüğü her insanı acımasızca cezalandırmaktadır. Gelecekteki Amerika radyasyona maruz kalmış çorak bir ülkedir. Boston’dan Washington DC’ye kadar tüm Doğu Yakası’nda suçluların kaotik sokaklara hükmettiği bir metropolis olan Mega Şehir Bir vardır. Düzene müdahale edebilen tek kuvvet “Hakimler” denilen şehir polisleridir. Hakimler’in hüküm verme, yargılama ve anında cezai yaptırımda bulunma güçleri vardır. Bütün şehir tarafından bilinen ve korkulan Dredd (Karl Urban) son Hakim’dir. Şehri son felaketinden yani tehlikeli bir uyuşturucu salgınından kurtarmakla görevlendirilmiştir. Rutin bir iş gününde, Dredd’e genetic mutasyon sayesinde güçlü fiziksel yeteneklere sahip olan Cassandra Anderson (Olivia Thirlby) isimli çaylağı eğitme ve değerlendirme görevi verilir. Korkunç bir suç onları diğer Hakimlerin gitmeye bile cesaret edemediği bir mahalleye sürükler. Burası eski hayat kadını yeni uyuşturucu patronu Ma-Ma isimli bir kadın ve acımasız klanı tarafından yönetilen 200 katlı dikey bir mahalledir. Klanın yakın çevresinden birini yakaladıklarında, Ma-Ma mahallenin kontrol merkezini ele geçirir ve imparatorluğunu korumak için her şeyi yapacağını göstermek adına Hakimlere karşı korkunç bir savaş başlatır. Bu sırada Dredd ve Anderson da hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalırlar.

Yorumlar (3)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. GRSE

  Uyuşturucuyu bilinçaltına yerleştiren bir film . Akıllara zarar bilinçaltı mesajlar var.Genç ve yaşam tecrübesi az olan bireyleri çok çabuk etkisi altına alır.

  0 0
 2. @bilge1i

  90’lı yıllarda seyrettiğimiz dredd ile bunu kıyaslayamayız çünkü konu farklı tek benzerlik isminde. Sürükleyici bir aksiyon filmi. Puanını da hakediyor.

  0 0
 3. @pasaeli

  90’lı yıllarda seyrettiğimizle bunu kıyaslamak bile hakaret olur iki üc fragmanda da kullandıkları aksiyon dışında son derece mantar bir film 🙂 7.1 puan alması sacmalığın daniskası..

  0 0