7.8
Oy ortalaması:
7.8/10 - 8 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Yapımcılığını Peter Jackson’un üstlendiği film 30 milyon dolar gibi mütevazı bir bütçeye sahip. Yönetmenin bazı yaratıcı reklâm filmleri dışında bir tanesi bu filme de temel teşkil eden iki kısa filmi var. Kendiside Johannesburg doğumlu olan yönetmenin film için seçtiği yerde yine aynı. Dünya dışı varlıkların dünyamızı mecburi ziyareti temalı filmin çekim tekniği Cloverfield ya da Rec gibi filmleri izleyenlere yabancı gelmeyecektir. Uzaylılarla temas üzerine çekilmiş filmlerin hepsinden ayrılan yönü ise şehrin üzerinde uzay gemileri bilinmeyen bir nedenle arızalanıp kalan uzaylıların gemiden indirilip, kendileri için kurulan bir mülteci kampına toplanması. Bundan sonrası uzaylılara fahiş fiyatla gıda pazarlayıp karşılığında silah satın alan Nijeryalılardan tutunda uzaylıların sadece silah teknolojisinin peşinde olan silah şirketine, halkın uzaylılara karşı olan tepkileri sonrası uzaylılara yeni kurulan mülteci kampı için nakil belgelerini imzalatmaya çalışan bürokratlara kadar biraz Afrika biraz da insanlık dramı. Alışılmadık bir tema üzerinden bir siyasi hiciv ya da kara mizah örneği.

Yorumlar (5)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. ORHAN

  Uzay ve uzaylılarla ilgili filmler izlenildiğinde, uzay gemileri genellikle birbirine yakın benzerlikler gösteriyor ama her filmi uzaylısı farklı oluyor. Film zaman geçirmek için ve fazla düşünmeden izlenirse bence gayet keyifli.Ayrıca açıklamada da yazıidığı gibi siyasi hiciv ve kara mizah ögeleri de mevcut. İzleyin ve unutun.

  0 -1
 2. @bilge1i
  Spoiler içeren alan!
  Anladığıma göre onlar da insanmış. Kullandıkları yakıt onları dönüştürmüş. Muhtemelen liderleri tedaviyi bulmak için geri gitti.
  0 0
 3. Burhan

  Aşağıda Filme Zehir Kusan Arkadaşa Katılmıyorum 3 kişi izledik filmi ve büyük keyif aldık puanını da hakediyor izleyebilirsiniz neden uzaylıları çirkin kötü varlıklar olarak görüyoruz ki bu filmde insanların gerçekte olduğu gibi çirkin iç yüzünü görebilirsiniz iyi seyirler…

  1 0
 4. @Alponyms

  IMDB puanını hak eden bir film değil, klişeler ve berbat oyunculukla film gerçekten rezalet bir yapım olmuş. Tek artısı birkaç sahnede olan kaliteli efektler. İzlenecek film listenizde en alt sıralarda olsun!

  0 -1
  • @nolanforlife

   600bin kişinin ortalama 7.9 verdiği bi filme rezalet yapım diyerek 1 saniyede yere gömmeniz çok küstahca bence anlayabilene çok güzel mesajlar veren ve insanı derinden etkileyen bir film

   0 0