6.7
Oy ortalaması:
6.7/10 - 73 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, onyıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir. Bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür. 12. keşif grubunu oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. Görevleri araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır. Akıl almayacak topografik anomalilere ve yeni yaşam biçimlerine şahit olan ekibin birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir... Natalie Portman, Gina Rodriguez, Tessa Thompson, Jennifer Jason Leigh, Oscar Isaac ve David Gyasi'nin başrolde oynadığı filmin yönetmenliğini Alex Garland üstleniyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Filmler

Yorumlar (83)

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
[spoiler]yorumunuzu bu bölüme yazınız[/spoiler]
  

 1. Lady bird

  En az bir Arrival filmi kadar saçma ve boş olmuş maalesef film. İki saatimi ayırdığıma hayli pişmanım. Film baştan sona konusuz ilerliyor spoiler vermek istemiyorum o yüzden iki saatiniz değerli ise ki öyle düşünüyorum klasik bir film açın ve izleyin hatta izledi iseniz ikinci kes izleyin. Tavsiyem bu kadar. netflix film yapmasın mümkünse biz onu dizileriyle seviyoruz. Ama emeğe saygı değerli admin bu filmi bizimle buluşturduğun için teşekkür. Yani merak ettiğim bir filmdi ama artık merak etmiyorum insanın başına ne gelirse meraktan… ne varsa eskilerde var diyorum. Puanını hak etmiyor. 5 bile vermem 10 üzerinden sakın ha 7.8 deyip tongaya gelmeyin.

  0 0
  • @kimoki

   Arrival filminin en azından bir felsefesi vardı, dış dünya yaratıkları ile nasıl iletişime geçilecek neler yapılabilir gibisinden düşüncelere sahip bir filmdi. bu film ise renk cümbüşünden başka birşey değil.

   Spoiler içeren alan!
   2-3 tane mutant vahşi hayvan, bir kaç duvar resmi (havuz sahnesi)
   göstermekle film oluyorsa bizde yapalım yani. ayrıca içinde birazda cinsellik olsun diye zenci herifle sevişme sahnelerini göstermeleride çok saçma bence.
   0 0
  • @kimse999

   Lady bird, sizinle aynı görüşteyim. İzlemedim ve sayenizde izlemeyeceğim. Bende fragmandan aynı görüşe sahip olmuş ve sizin yorumunuzu görüp teyit etmiş oldum. Senaryo ile iyi desteklenmemiş aşırı bilim kurgu, karmaya sıkıştırılan ve bir süre sonra sadece karmadan oluşan bir bilim kurgu gibi görünmesi yeter izlememem için.

   0 0
  • @fisherbalikci

   Arrival filmine bi insanın boş diyebilmesi için ortalama kaç promil alkol alması gerektiğini hesaplayan bir mekanizma üzerinde çalışıyoruz…

   0 0
  • @umutistn

   Arrival filmine saçma dediğine göre filmlerden pek anlamadığın bariz ortada. İlk önce git filmi tekrar izle bitince iyice sindir felsefesini anlamaya çalış. Ha onu da yapamadın aç güvendiğin bir siteyi film hakkında yazılanları oku. Hadi bunu geçtim saçma bir filme neden o kadar ödül versinler :). Annihilation filmi gerçekten güzel bazı sıkıcı yanları olabilir ama izlenilmeyecek derecede değil. Böyle saçma yorumlara kanıp izlememezlik yapmazsınız umarım 🙂 iyi seyirler

   0 0
 2. @umutistn

  Film az çok stranger things dizisine benziyor. Güzel filmdi kitabını da kısa zamanda okumalı 😀

  0 0
 3. mulhi
  Spoiler içeren alan!
  Belki ben kaçırdım ama neden denizden gelmediler fenere garip
  0 0
 4. @sametrixx

  belki muhteşem bi film değil ama kesinlikle zaman kaybıda değil.. Sorarsanız eğer evet tavsiye edebilirim..

  0 0
 5. noname

  yine bir kadının dünyayı değiştirdiği film mi? ben almayayım. en azından 2 tane erkek olsaydı takım biraz daha karşı koyucu olabilirdi ama grubun sırf kadından oluşması çok saçma, hele hele aksiyon sahnelerinde gözlerini kırpmadan…peeeh film bu ya 😐

  0 -1
 6. @odemirel

  bilimkurgu gizem gerilim korku aksiyon, hepsinden birazcık koyunca dibi tutmuş aşure tadında olmuş. Efektleri için izlenir, film bitince unutulur. İkinci sefer seyredilmez. hiçbir sahnesi durdurup geri almayı gerektirmez. Bolca Portman var ama en azından.

  0 0
 7. @pasaeli

  çok iyi bir bilim kurgu sayılmaz.. değişik olan ilk temas fantezisi işte

  0 0
 8. @iffetarkan

  sadece görsel efektler güzel o kadar tamamen zaman kaybı

  0 0
 9. Mustafa

  1080p linkler biraz çoğaltılabilir mi?

  0 0
 10. @YARGIC

  süpersiniz uzun zamandir bekledigim filmlerden biriydi 🙂 görsellik efektler harika emeklerinize saglik tesekkürler

  0 0