9.5
Oy ortalaması:
9.5/10 - 73 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10

İyiyle kötü arasındaki mücadelenin epik bir anlatımı olan filmde, muazzam bir sorumluluğu üstlenmek zorunda kalan ve barışçı bir Hobbit olan Frodo Baggins'in destansı serüveni işleniyor. Kendisine, pek çok gücü olan Tek Yüzük teslim edilen Frodo'nun Orta Dünya'dan geçerek Mordor topraklarına ulaşması ve yüzüğü, yapıldığı yer olan Hüküm Dağı'nın alevlerinde yok etmesi gerekmektedir. Tek Yüzük asırlarca kayıp olarak kalmıştır ve Karanlıklar Efendisi Sauron'un "zalimliğini, kötü niyetini ve tüm yaşama hükmetme arzusunu" içinde barındırmaktadır.Yolculuğu sırasında, Frodo'ya dokuz üyeden oluşan 'Yüzük Kardeşliği' eşlik etmektedir: İyi bir büyücü ve Frodo'nun akıl hocası olan Boz Gandalf (Ian McKellen), Aragorn, Gondor'un müstakbel kralı ve asil bir savaşçı olan Aragorn (Yolgezer olarak da bilinir-Viggo Mortensen), Gondor'un ateşli askerlerinden Boromir (Sean Bean), balta kullanma ustası olan cüce Gimli (John Rhys-Davies), usta okçu Legolas (Orlando Bloom), ve Hobbitler Samwise Gamgee (Sean Astin), Peregrin Took (Billy Boyd) ve Meriadoc Brandybuck (Dominic Monaghan). Karanlıklar Efendisi Sauron'un karanlık savaşçıları Orklar, mağara trolleri ve kötü büyücü Ak Saruman (Christopher Lee) tarafından toplanan Goblin'ler tarafından amansızca takip edilen Yüzük Kardeşleri, yüzüğün sınırsız tahrik gücüne direnmek zorundadırlar.

Yorumlar (9)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @Reiwan

  Bilen bilir, yoruma gerek yoktur, fantastik tüm yapımları babasıdır Lotr. Tolkien gibi harika bir dil bilimci ve yazarın ellerinde doğmuştur.
  Bilmeyenlere de tavsiyem: Bilin efendim, bilmemek ayıp değildir fakat fantastik sevip, Yüzük izlememek ayıptır, hemen izleyin derim…

  İyi sehirler dilerim şimdiden.

  0 0
 2. @Jayuto

  Filmi kaç kez izlediğimi hatırlamıyorum ama bidaha izleyeceğim o derece kaliteli bir film serisinin en güzel filmi izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir.

  0 0
 3. @MasterTurk

  Alternatifler hepsi gitmiş reis eklenirse tekrar iyi olur.

  0 0
 4. @umutistn

  Kitabın filmi çekileli yaklaşık 17 yıl oldu hâlâ en iyisi. Bu serinin üstüne tanımam.

  0 0
 5. @cragler

  GANDALF THE GRAHAM | Best of LOTR on The Graham Norton Show ” izlerken dedim bi daha izlerim ben bunu 🙂

  0 0
 6. @Hunter0696

  Yoruma gerek var mı

  0 0
  • @Jayuto

   yok 😀

   0 0
 7. @MSKoldemir

  Efsane

  0 0
 8. @apollo

  16 yıl önce yapılmış bir film hala efsane daha iyiside gelmedi gelmez <3

  0 0